chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні українців перевірять на знання рідної мови

09 листопада 2012 о 09:11

Завтра, 9 листопада, у День української писемності та мови на Українському радіо відбудеться традиційний Всеукраїнський диктант національної єдності.

Національна радіокомпанія України почала проводити диктанти від 2000 року. З тих пір щорічно в цей день всі охочі можуть взяти участь у написанні диктанту та з'ясувати, наскільки добре знають українську мову.

Торік організатори акції отримали 17 000 348 листів із радіодиктантом не лише з усіх областей України, а й з-за кордону: Росії, Білорусі, Молдови, Німеччини, Бельгії і навіть Таїланду. Диктант писали люди різного віку та різних професій: школярі і студенти, військові та робітники, пенсіонери і домогосподарки.

Як стало відомо, нинішній диктант проведе доцент Київського університету ім. Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Традиційно диктант складатиметься зі 100-120 слів. Ті, хто напише його без помилок, будуть заохочені призами.

«Це — грошові премії, книги, компакт-диски з унікальними записами Українського радіо. Важлива умова — перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті. Адреса Українського радіо: Київ-1, Хрещатик, 26. Індекс — 01001», — заявили в Національній радіокомпанії.

Враховуючи, що щорічно разом із диктантом слухачі надсилають розповіді про себе міркування про мову, роздуми про значення акцій, які об'єднують націю, цього року вперше, крім диктанту, буде запропоноване творче завдання. Причому організатори проекту зазначили, що воно — необов'язкове і буде оцінюватися окремо.

Написання радіодиктанту буде супроводжуватися двогодинним марафоном, під час якого ведучі Аліна Акуленко та Роман Коляда будуть розповідати про історію акції, нинішніх спонсорів, призи, а також разом із гостями студії міркувати про те, що таке радіодиктант — перевірка грамотності чи громадянська позиція.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути