chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні українців перевірять на знання рідної мови

09 листопада 2012 о 09:11

Завтра, 9 листопада, у День української писемності та мови на Українському радіо відбудеться традиційний Всеукраїнський диктант національної єдності.

Національна радіокомпанія України почала проводити диктанти від 2000 року. З тих пір щорічно в цей день всі охочі можуть взяти участь у написанні диктанту та з'ясувати, наскільки добре знають українську мову.

Торік організатори акції отримали 17 000 348 листів із радіодиктантом не лише з усіх областей України, а й з-за кордону: Росії, Білорусі, Молдови, Німеччини, Бельгії і навіть Таїланду. Диктант писали люди різного віку та різних професій: школярі і студенти, військові та робітники, пенсіонери і домогосподарки.

Як стало відомо, нинішній диктант проведе доцент Київського університету ім. Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Традиційно диктант складатиметься зі 100-120 слів. Ті, хто напише його без помилок, будуть заохочені призами.

«Це — грошові премії, книги, компакт-диски з унікальними записами Українського радіо. Важлива умова — перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті. Адреса Українського радіо: Київ-1, Хрещатик, 26. Індекс — 01001», — заявили в Національній радіокомпанії.

Враховуючи, що щорічно разом із диктантом слухачі надсилають розповіді про себе міркування про мову, роздуми про значення акцій, які об'єднують націю, цього року вперше, крім диктанту, буде запропоноване творче завдання. Причому організатори проекту зазначили, що воно — необов'язкове і буде оцінюватися окремо.

Написання радіодиктанту буде супроводжуватися двогодинним марафоном, під час якого ведучі Аліна Акуленко та Роман Коляда будуть розповідати про історію акції, нинішніх спонсорів, призи, а також разом із гостями студії міркувати про те, що таке радіодиктант — перевірка грамотності чи громадянська позиція.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути