chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкрилась виставка, присвячена 200-річчю Тараса Шевченка (фото)

28 лютого 2014 о 10:33

У Національному культурно-мистецькому музейному комплексі “Мистецький арсенал” відкрилась виставка приурочена до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, передає кореспондент УНН.

Мистецький проект, в рамках якого проходить виставка, називається “Шевченкоманія”.

На експозиції представлено понад 50 творів Т.Шевченка з колекції Національного музею. Серед експонатів є акварелі та офорти 1830—1850-х років, пов’язані з основними етапами життєвого шляху митця та поета.

У рамках заходів, які будуть тривати до 10 березня, також можна буде побачити оригінали рукописів Т.Шевченка та альбоми його етнографічних замальовок 1840-х років, а також прижиттєві видання Кобзаря з фондів Інституту літератури ім. Т.Шевченка НАН України.

Варто відзначити, що також будуть представлені відеоінсталяції режисера Сергія Проскурні, де люди читають уподобані ними уривки творчості Т.Шевченка. Таких відеосюжетів відзнято 365 відповідно до кожного дня року.

Також в ніч з 9 на 10 березня відбудеться відкрита ніч, яка називається “Доба Шевченка”, де буде представлено фільм, знятий упродовж осені 2013 та зими 2014 року “Тарас Шевченко: ідентифікація”.

На відкритті була присутня письменниця Оксана Забужко, режисер Сергій Проскурня та інші діячі мистецтва і дослідники життя Т.Шевченка.

*

*

*

*

*

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути