chrome firefox opera safari iexplorer

Як навчитися контролювати свої емоції в стресових ситуаціях

27 серпня 2014 о 10:25

Що робити, якщо не вдається впоратися зі своїми емоціями? Психологи дають кілька простих порад

Як керувати своїм гнівом? Головний крок до контролю гніву — усвідомити, що гнів заважає вам жити, і ви готові працювати над собою. 

Вам важливо розділяти себе і свій гнів. Постежте за собою, особливо в хвилини, коли перебуваєте під дією стресу і вас легко вивести з рівноваги, пише moirebenok.ua. 

Спробуйте познайомитися зі своїм гнівом. Він у якійсь мірі ваш помічник: маркує ситуації, в яких ви можете діяти по-новому. А значить, рости над собою і труднощами. 

Відзначайте закономірності. Коли, в яких умовах такий стан виникає найчастіше? Що передує гніву? 

В який час доби частіше виникає вибух агресії? Чи можете ви в цей момент переключити увагу на інші дії, предмети? До речі, перемикання на глибоке дихання допомагає заспокоїтися. 

У хвилини, коли ви разгневані, зробіть для себе що-небудь приємне, що могло би вас заспокоїти. Розслабтеся. Випийте чашку чаю. Послухайте улюблену музику. Скинути напругу допоможуть заняття фізкультурою і спортом. 

У складних ситуаціях постарайтеся діяти з позиції любові, як ніби ви дуже добра і мудра людина. У ваших силах навчитися прямо заявляти про свої почуття, що дасть вихід негативним емоціям. Наприклад: «Я засмучений, хочу заспокоїтися. Я побуду в іншій кімнаті» і т.д. 

Намагайтеся не доторкатися до іншої людини в момент роздратування.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути