chrome firefox opera safari iexplorer

Як швидко розпізнати інформаційний фейк

15 вересня 2014 о 17:30

У сучасних умовах, коли ведеться справжня війна на інформаційному фронті, війна без правил і без моральних обмежень, чи не найбільш підступною і небезпечною зброєю масового ураження людських мізків вважають «Фейк» (англ. сленгове слово Fake) — це не що інше, як фальшивка, підробка. 

Сьогодні фейком найчастіше називають:

1) фотографії, підроблені в фотошопі;

2) рідше — відеоролики, змонтовані в редакторі відео, або ж зняті зовсім в інший час і в іншому місці;

3) фальшиві новини, які на перший погляд дуже важко відрізнити від правди (те, що раніше називалося «газетна качка»);

4) сторінки у соціальних мережах, створені від імені інших (як правило, відомих) людей.

Найголовніша умова для того, щоб розпізнати фейк, — ваше критичне ставлення до інформації, яку ви споживаєте. Інформаційна війна — вкрай важливий елемент протистояння між країнами, тому старайтесь не брати на віру будь-які повідомлення, не переконавшись в їх правдивості остаточно, радять фахівці.

Джерело: ogo.ua
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути