chrome firefox opera safari iexplorer

З Донбасу «переселили» вже 11 вишів

18 листопада 2014 о 12:55

11 вищих навчальних закладів з окупованих територій Донецької та Луганської областей на сьогодні змінили свої локації. Про це в інтерв'ю журналу Репортер повідомив міністр освіти і науки України Сергій Квіт.

«Всього 11 вузів, серед яких, наприклад, Донецький національний університет, Донецький національний технічний університет, Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка, Луганський національний аграрний університет», — зазначив міністр.

Він підкреслив, що переїжджають ті університети, які самі ініціюють ці зміни. «Тобто, ми перевезли ті університети, де були створені робочі групи, оргкомітети, які запустили процес переїзду. Це сталося з їхньої волі. Але важливо розуміти, що всі не можуть виїхати. З різних причин. Є, наприклад, люди з технічних вузів, які не виїжджають, бо не розуміють, як вони продовжать викладати без всього необхідного технічного обладнання, лабораторій та іншого. Тому вони залишаються», — заявив Квіт.

Міністр додав, що до нього особисто звертаються студенти та викладачі з проханням перевести їх вуз на неокуповану бойовиками територію.

«Мені зараз багато студентів та викладачів пишуть на електронну пошту і в Facebook. Вимагають, щоб перевели їх університети.» Чому не переводите?"- питають."Тому що я від вас вперше чую про бажання переїхати", — часто відповідаю я... і тоді вже ми підключаємося, вибудовуємо логіку і алгоритм: що потрібно для життєдіяльності цього університету на решті території ", — розповів Квіт.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути