chrome firefox opera safari iexplorer

Викладачів вишів та наукових співробітників хочуть звільнити від мобілізації

02 червня 2015 о 13:09

Парламент хоче звільнити від мобілізації викладачів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації, які мають науковий ступінь і звання (кандидата наук, доктора наук, доцента, професора).

Крім того, можуть оминути службу наукові співробітники, які мають науковий ступінь та звання, ведуть наукову діяльність і дослідження в прикладній і фундаментальній науці, передає видання «Радіо Свобода».

У повідомленні йдеться, що ці зміни до закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» за основу підтримали 283 депутати. Парламентар від «Блоку Петра Порошенка» Олег Барна зауважив, що вже надійшло багато звернень від педагогів щодо необхідності таких змін.

«Звільнивши від мобілізації студентів ми не подумали про те, хто їх вчитиме як у школах, так і вищих навчальних закладах. Це найбільш організовані і порядні люди, на яких тримається наука», – наголосив Барна.

За задумом авторів відповідного законопроекту, це дозволить зберегти науковий потенціал України, дасть змогу студентам здобувати якісну вищу освіту, забезпечить розробку і впровадження наукових досягнень в економіку країни та її обороноздатність. Також у пояснювальній записці до законопроекту акцентується на тому, що знайти відповідну заміну мобілізованому викладачу чи науковцю фундаментального напрямку практично неможливо.

Джерело: 5 канал
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути