chrome firefox opera safari iexplorer

Майже половина викладачів вишів отримують нижчу за середню зарплату

29 вересня 2013 о 10:38

43% викладачів українських вищих навчальних закладів отримують дохід менше 3 тисяч гривень, причому середня заробітна плата в Україні в першому півріччі 2013 становила 3143 гривень.

Про це свідчать результати загальнонаціонального соціологічного опитування «Соціально -економічний і професійний портрет українського викладача», проведеного Центром дослідження суспільства.

Як повідомляється, дослідження охопило 56 вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації в 21 області України, Автономній Республіці Крим та м. Києві.

Згідно з опитуванням, лише 16% викладачів отримують понад 4,5 тисяч гривень.

За даними дослідження, дохід залежить від гендерної ознаки. Понад 4,5 тисяч гривень заробляють 12% жінок і вдвічі більше чоловіків.

Крім того, дохід викладачів відрізняється залежно від наукової сфери. Найбільше в Україні заробляють представники ІТ-спеціальностей. Майже третина з них отримує понад 4,5 тисяч гривень. Така ж заробітна плата тільки у 12 % викладачів – природничників. Це найменший відсоток в категорії 4500 гривень.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути