chrome firefox opera safari iexplorer

Артемівськ став Бахмутом

25 вересня 2015 о 11:24
umoloda.kiev.ua

Міська рада Артемівська Донецької області ухвалила рішення про повернення місту давньої історичної назви — Бахмут. Однак офіційно місто перейменують лише після відповідного рішення Верховної Ради, тобто через три місяці. А поки на черзі для зміни назви ще понад 900 українських міст і сіл України, пише Україна молода.

Бахмут існував із 1571 року до 1924-го. Після загибелі російського більшовика Артема (Федора Сергеєва), більш відомого як засновник так званої Донецько-Криворізької радянської республіки, місто перейменували на Артемівськ. Тепер йому повертають історичну назву. Багато місцевих мешканців одразу виступили категорично проти, вважаючи, що через перейменування доведеться змінювати місце прописки, або ж нова назва міста завадить їм проголосувати на виборах. Утім усі побоювання виявилися марними.

Головне в процесі не факт перейменування, а зміни в головах, наголошує співробітник Українського інституту національної пам’яті, один з авторів низки законів про декомунізацію, історик Сергій Рябенко. «Крім виконання закону в частині топоніміки, має відбутися й відповідна зміна у свідомості населення, яке проживає як у місті Артемівськ, так і в інших містах Донецької області чи всієї України. Було б наївним думати, що з ухваленням закону все різко зміниться. Звичайно, що цей процес буде досить тривалим і нелегким, але його колись потрібно було починати. І маленький крок, який міськрада Артемівська зробила, — один із маленьких, але важливих кроків», — каже «УМ» науковець.

«Штамп у документі з попередньою назвою буде дійсним, поки людина його не переоформить, тож питання використання права голосу не виникатиме. Заміну документів громадянами, які є жителями перейменованого регіону, проводитимуть безплатно, — розповів «УМ» голова міськради Бахмуту (Артемівська) Олексій Рева. — Що стосується витрат органів самоврядування, то в чинному законодавстві вони зводяться до виготовлення нових табличок, нових покажчиків і нових дорожних знаків».

Місцева громадська активістка Оксана Дворових перейменування свого міста активно підтримувала і навіть була однією з ініціаторок винесення цього питання на сесію міськради, але все-таки жінка вважає, що таке рішення — лише косметичне. «Ми не впевнені, що це перейменування пройде швидко. Влада в нас залишилася та сама, що була при сепаратистах. Хоча сьогодні вони вже говорять красиво, що ми одна країна», — розповідає вона.

Артемівськ став першим містом, де проголосували за зміну назви. На черзі на перейменування ще два українськi обласнi центри — Дніпропетровськ та Кіровоград. Загалом в Україні 42 населених пункти підпадають під дію закону. Сергій Рябенко припускає, що причина, чому чиновники на місцях не поспішають iз перейменуванням, полягає у наближенні місцевих виборів (таке рішення може не сподобатися електорату), і прогнозує, що процес декомунізації набагато пришвидшиться після 25 жовтня.

Розділи: Суспільство

29 травня

Інші дати
Народився Петро Карманський
(1878, м. Цєшанув, Польща - 1956) - український поет, педагог,перекладач, член групи письменників "Молода муза". Представник раннього українського модернізму. Автор збірок віршів "З теки самовбивці", "Блудні огні", "До сонця". Переклав "Божественну комедію" Данте, окремі твори Гюго та ін.
Засну, як легіт, в сірій скибі, Розвіюсь, мов рідка імла, Візьму з собою злидні й болі, Оставлю вам самі діла. (Петро Карманський)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі