chrome firefox opera safari iexplorer

У списку найбільш придатних для життя міст Київ посів 132-ге місце у світі зі 140

09 вересня 2015 о 12:07
metropoliten.kiev.ua

Попри те, що українську столицю називають одним із найдорожчих міст світу для бізнесу, в рейтингу на придатність для життя Київ, на жаль, пасе задніх. Принаймні в цьому впевнені у дослідницькій компанії Economist Intelligence Unit, котра опублікувала щорічний рейтинговий список найліпших і найгірших міст для життя, пише Україна молода.

Набравши всього 44 бали зі ста можливих, Київ опинився в аутсайдерах поміж таких неприглядних і, прямо кажучи, небезпечних міст, як Дамаск (Сирія), Тріполі (Лівія), Лагос (Нігерія), Даха (Бангладеш), Порт Морсбі (Папуа-Нова Гвінея) і Дакка (Бангладеш).

За останні роки Київ втратив понад двадцять пунктів і все далі відходить від топ-десятки.

Оцінювали рівень благоустрою в містах за більш ніж 30-ма факторами, серед яких: безпека, охорона здоров’я, освітні ресурси, інфраструктура, стан навколишнього середовища тощо. Загалом же, провівши дослідження, експерти дійшли висновку, що з 2010 року рівень життєпридатності в середньому по всьому світу впав на 1%, особливо вплинули на цей показник такі фактори, як рівень стабільності і безпеки.

«В Сирії, Лівії та Україні посилились конфлікти, у Франції і Тунісі — терористичні загрози, громадянські безпорядки в Америці та хвилювання в Афінах, а Київ продемонстрував різке падіння за останні 12 місяців за всіма показниками і наразі опинився серед найменш придатних для життя міст», — пояснили дослідники ЕІU.

Щодо найбільш комфортних міст, то вже п’ятий рік поспіль першість не віддає австралійський Мельбурн, який набрав аж 97,5 очка зі ста. Далі в рейтингу кращих значаться Відень (Австрія), Ванкувер (Канада), Торонто (Канада), Калгарі (Канада), Аделаїда (Австралія), Сідней (Австралія), Перт (Австралія), Окленд (Нова Зеландія), Гельсінкі (Фінляндія) та Цюріх (Швейцарія).

У той же час у рейтингу вказані міста, рівень комфорту життя яких значно підвищився. Серед них опинились Найробі (Кенія), Хара (Зімбабве), Баку (Азербайджан), Дубаї (ОАЕ), Братислава (Словаччина), Варшава (Польща), Гонолулу (США). Цікаво й те, що, згідно з даними документа, такі міста, як Київ, Москва і Санкт-Петербург (Росія), Афіни (Греція), Детройт (США) та Лондон (Великобританія), втратили свої попередні високі позиції і впали на кілька пунктів.

На жаль, жодне українське місто не потрапило в сотню найкращих.

Розділи: Суспільство

18 січня

Інші дати
Голодна кутя, або другий Святий вечір
Сонце блищить, а мороз тріщить.
Розгорнути
Народився Іван Їжакевич
(1864, с.Вишнопіль Черкаської області - 1962) - український живописець, іконописець, письменник, графік. Автор картин «Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь», «Тарас Шевченко - пастух», «Битва козаків зі шляхтою», «Гайдамаки під Уманню», «Повстання селян у Галичині», «Перебендя» та ін.
Розгорнути
Народився Степан Жупанин
(1936, м. Іршава Закарпатської обл. - 2005) - український поет, педагог. Автор численних збірок для дітей.
Розгорнути
Народився Василь Батюшков
(1894, м. Самара, Росія - 1981) - український живописець. Оформлювач павільйонів у Києві на ВДНГ.
Розгорнути
Народилася По Ліна (Поліна Горенштейн)
(1899, м. Катеринослав - 1949) - український скульптор. Творила навіть втративши зір. Найбільшої майстерності досягла  в жанрі портрета.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі