chrome firefox opera safari iexplorer

Топ-5 найбрудніших місць в супермаркеті. Дослідження мікробіологів

14 грудня 2015 о 09:47
Дослідження, проведені мікробіологами, показали, що супермаркети є розсадником шкідливих бактерій незалежно від того, як часто в магазинах проводять прибирання.

Найбільш брудними місцями з найбільшою кількістю мікробів в супермаркетах є розрахунковий термінал, стійка для оплати покупок на касі і конвеєрні стрічки. Експерти відзначають, що це пов'язано з великою кількістю людей, які стикаються з ними.

1. Розрахунковий термінал

Дослідження британського професора-мікробіолога Річарда Хастингса показало, що на терміналі для розрахунку кредитною карткою знаходиться така ж кількість бактерій, як і в громадському туалеті.

У ході експерименту фахівці взяли мазки з цифрової клавіатури POS-терміналу, за допомогою якого щоденно розраховуються тисячі покупців у супермаркетах, а потім порівняли їх з мазками з громадських туалетів, вивчивши бактерії під мікроскопом в лабораторії.

В результаті вони виявили на двох мазках синьогнійну паличку і сінну паличку, які викликають нудоту і діарею.

2. Стійка для оплати покупок на касі

Щодня безліч людей стикається зі стійкою на касі у супермаркеті, в результаті чого, за твердженням медиків, тут розмножується безліч небезпечних бактерій.

3. Упаковане сире м'ясо

Сире м'ясо в упаковці також є небезпечним для здоров'я людини. Зокрема, фахівці називають особливо небезпечною рідину, яка виділяється з м'яса і стикається з шкірою людини.

4. Конвеєрні стрічки на касі

У ході дослідження вчених з університету штату Мічиган вдалося з'ясувати, що всі 42 конвеєрні стрічки в різних супермаркетах, які вони перевіряли на наявність мікробів, містили небезпечні бактерії, такі як стафілокок, цвіль і грибки. Після зіткнення з конвеєрною стрічкою медики рекомендують не тільки мити руки, але і всі продукти, які перебували в контакті з нею.

5. Овочі та фрукти

Експерименти фахівців також показують, що овочі та фрукти на торгівельних полицях у супермаркетах, перш ніж потрапити на стіл людини, проходять довгий шлях до них – так чи інакше, до них торкаються десятки різних людей з брудними руками. Більш того, вм'ятини й тріщини на фруктах і овочах буквально «вбирають» у себе патогенні мікроорганізми і небезпечні мікроби, які потім активно розмножуються. У разі, якщо фрукти і овочі недостатньо добре вимиті, вони потрапляють в організм людини і можуть завдати шкоди здоров'ю.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути