chrome firefox opera safari iexplorer

У Європарламенті відкривається виставка Івана Марчука

12 вересня 2016 о 11:38

26 вересня з нагоди 25-ї річниці незалежності України у Європейському Парламенті відкриється виставка одного із найяскравіших представників українського мистецтва — Івана Марчука.

Картина «Нерозгадані тайни» стала титульною під час виставки у Брюсселі, пише artslooker.com.

На виставці представлено 35 робіт, які охоплюють чотири з дванадцяти періодів творчості українського художника, серед них – «Голос моєї Душі», «Пейзаж», «Біла Планета 1» та «Погляд у Безмежність». Маючи глибоку філософську картину світу, художник створює образ, який відображає найглибший стан наших днів. Його роботи — це послання людям: про світ і щастя, добро і зло, життя і смерть, про вищі ідеали кохання.

Художник Іван Марчук є помітною фігурою серед корифеїв сучасної світової культури. Митець створив близько 5 000 картин і провів більше 100 персональних виставок. Він є засновником нових стилів у мистецтві. У 2007 році він був включений до британського рейтингу «Топ-100 геніїв сучасності» (72-й позиція). У 2006 році Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла Івана Марчука до «Золотої гільдії», і обрала його почесним членом наукової ради академії.

Європарламентарі до 30 вересня матимуть змогу насолодитися шедеврами нашого співвітчизника. Виставка організована під егідою українських дипломатичних місій в Брюсселі.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути