chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні завершили зйомки першої серії нового мультсеріалу «Козаки. Навколо світу»

24 травня 2017 о 12:56

Державна студія «Українська студія анімаційних фільмів» завершила знімальний період першої серії нового анімаційного серіалу «Козаки. Навколо світу», повідомило у вівторок, 23 травня, Державне агентство України з питань кіно (Держкіно), за підтримки якого створюється серіал.

У цьому циклі три легендарних герої – Тур, Грай та Око – подорожують світом: в Австралію, Індію й Америку. Режисером серіалу є Марина Медведь. Одним із елементів звукового супроводу мультфільму стала пісня гурту «КOZAK SYSTEM» «Козак містом йшов», пише Zaxid.net.

Анімаційний серіал «Козаки. Навколо світу» став переможцем 4-го конкурсного відбору Держкіно. Загальний хронометраж мультфільму – 39 хвилин, 3 епізоди по 13 хвилин. Прем’єра відбудеться наприкінці 2017 року.

Вперше запорізькі козаки силач Тур, здоровань Грай і коротун Око з’явилися на екрані в 1967 році, їх створили режисер Володимир Дахно і художник-постановник Едуард Кирич на студії «Київнаукфільм». Едуард Кирич працює і над нинішнім серіалом.

За п’ятдесят років було створено 10 циклів про трьох українських козаків, серед них – «Як козаки куліш варили», «Як козаки у футбол грали», «Як козаки наречених визволяли», «Як козаки сіль купували», «Як козаки олімпійцями стали», «Як козаки мушкетерам допомагали», «Як козаки на весіллі гуляли», «Як козаки інопланетян зустрічали», «Як козаки в хокей грали», «Як козак щастя шукав», «Як козаки зі турками воювали». Загалом серія мультфільмів виходила з 1967 по 1995 року, ще дві серії вийшли в 2008 та 2016 роках.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути