chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпрі знайшли затоплений середньовічний човен

18 червня 2018 о 11:01
uk.wikipedia.org

У гирлі Дніпра, яке розташоване в Хортицькому заповіднику, знайшли середньовічний корабель. 8 червня там же виявили затоплену турецьку галеру другої половини ХVII ст. Експедицію розпочали 7 червня.

Нова знахідка лежала на дні річки неподалік від уже відомої, повідомляють у спільноті підводних археологів Facebook

«Це був вузький човен до 4 метрів завширшки при довжині до 20 метрів. Дубовий, плоскодонний, з гострим вузьким носом, що закінчується витонченим косим штевнем. Ніс і корма збереглися краще», – повідомив керівник експедиції Дмитро Кобалія.

 
Автор: В'ячеслав Зайцев
Показали знахідки із другого знайденого човна поблизу Хортиці
Показали знахідки із другого знайденого човна поблизу Хортиці

Припускають, що судно побудували у XVI столітті.

«Фрагменти посуду, цвяхи і специфічні корабельні скоби без сумніву вказували на середньовічне походження. Обшивка кріпилася встик кованими цвяхами, для чого в дошках вирізалися спеціальні трикутні пази. Такі скоби є хорошим датуючим матеріалом і поширені на середньовічних пам'ятках Польщі, Литви та Німеччини», – зауважив фахівець.

Учені припускають, що наявність двох кораблів в одному місці може свідчити про одну історичну подію, наприклад битву запорожців з турками.

Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути