chrome firefox opera safari iexplorer

У Франції археологи знайшли середньовічний підземний притулок (фото)

30 травня 2013 о 15:11

Французькі археологи виявили в центральній частині Франції давній підземний притулок. Вхід в укриття був знайдений під залишками невеликого будинку, повідомляє Past Horizons.

Притулок являв собою вузьку і невисоку печеру. Усередині дослідники виявили 20 ніш для оливні ламп. Знайдений у печері керамічний горщик дозволив археологам датувати притулок кінцем 11 ст. Цей період припав на суперництво графів Анжу і Блуа за регіон Турень.

Глечик

Притулок

Притулок

В укриття можна було спуститися сходами, викопаними в землі. Печера мала розгалужену мережу проходів і кімнат, протяжність якої склала більше 15 м. Печера була дуже вузькою (середня ширина становила 0.5 м) і низькою (висота — 1.15 — 1.55 м). Вхід в укриття був закритий дверима біля підніжжя сходів. Ще одні двері закривали доступ в три проходи, розташованих далі. Печера мала кілька поворотів, які йшли під прямим кутом, сповільнюючи рух нападників. Одна з камер призначалася для зберігання їжі. На думку археологів, в притулку могли перебувати протягом довгого часу 5-6 осіб.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути