chrome firefox opera safari iexplorer

У Франції археологи знайшли середньовічний підземний притулок (фото)

30 травня 2013 о 15:11

Французькі археологи виявили в центральній частині Франції давній підземний притулок. Вхід в укриття був знайдений під залишками невеликого будинку, повідомляє Past Horizons.

Притулок являв собою вузьку і невисоку печеру. Усередині дослідники виявили 20 ніш для оливні ламп. Знайдений у печері керамічний горщик дозволив археологам датувати притулок кінцем 11 ст. Цей період припав на суперництво графів Анжу і Блуа за регіон Турень.

Глечик

Притулок

Притулок

В укриття можна було спуститися сходами, викопаними в землі. Печера мала розгалужену мережу проходів і кімнат, протяжність якої склала більше 15 м. Печера була дуже вузькою (середня ширина становила 0.5 м) і низькою (висота — 1.15 — 1.55 м). Вхід в укриття був закритий дверима біля підніжжя сходів. Ще одні двері закривали доступ в три проходи, розташованих далі. Печера мала кілька поворотів, які йшли під прямим кутом, сповільнюючи рух нападників. Одна з камер призначалася для зберігання їжі. На думку археологів, в притулку могли перебувати протягом довгого часу 5-6 осіб.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі