chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка живопису «ЖОВТИЙ/БЛАКИТНИЙ»

Дата події:23 серпня – 10 вересня 2016
Місце події:Галерея «АВС-арт»: м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б. Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90
Більше про подію:

Галерея «АВС-арт» представляє тематичну добірку живописних робіт, в яких провідними є жовтий і блакитний – чільні кольори Української Держави.

В експозиції – Петро Бевза, Борис Буряк, Юрій Герц, Феодосій Гуменюк, Михайло Демцю, Микола Журавель, Микола Мазур, Іван Марчук, Олексій Поляков, Сергій Савченко, Роман Сельський, Петро Сипняк, Василь Скакандій, Анатолій Фурлет, Валерій Шкарупа.

Напевно, немає такої людської царини, що не пов’язувалася б із кольором. І це поняття – не виділена категорія, а атрибут людського життя. Колір став атрибутом для філософів, які думають образами, для людей мистецтва – художників і письменників, які творять штучну природу форми і простору, для дизайнерів, які працюють із реальними матеріалами, предметами, речами й формами, що перетворюють матеріальний простір.

Галерея «АВС-арт» розпочинає новий виставковий сезон у День Державного прапора України груповою тематичною виставкою «Жовтий / Блакитний». Різні за часом написання, стилістикою й мистецькими напрямами твори об’єднує ідея кольору (жовтого / блакитного) як феномену, що може набувати онтологічної функції, виступати в ролі тла чи освітлення, здатного створювати характер-настрій сприйняття і, зрештою, виражати ірреальний ансамбль у живописі.

Саме в живописі, де колір використовується на всі сто відсотків, конечний у природі, він стає нескінченним у вигляді фарби. З нескінченного кольору на полотні художник створює ілюзію, висловлюючи своє світобачення, світосприйняття, світорозуміння, свої духовні боріння.

Так, через синій у картині Петра Бевзи «Нога судьби. Небо» стає видимою енергія, що не може бути створена чи зруйнована, та, що була і завжди буде, що стає формою, тече через форму, втрачаючи її. Серйозна холодність блакитного зближується з Божественною Істиною, що вічна й непорушна у «Джерелі» Петра Сипняка. Сакральності набирає синій і блакитний у Сергія Савченка в його «Темі». Через основний синій твориться образ України-Жінки, святості й чистоти в роботі «Подолянка» Миколи Мазура.

Жовте тло в «Композиції» Івана Марчука тримає цілісний у своєму розмаїтті, статичний у змінах і рухах увесь Макрокосм. Натомість фактурне сонячне тло в «Натюрморті» Михайла Демцю – всю позитивну людську настанову. Переживання трансцендентного в картині Феодосія Гуменюка «Жнива» проступають через жовтий – символ тепла, радощів і шляхетності. Це колір стиглого колоса, велетенського снопа, через які він уособлює сонячне світло. Цей колір тримає вертикальний вектор як знак Божої турботи про людей і водночас переходить у горизонталь – землю, низ як основу стиглості.

«Околиця» Олексія Полякова з лелечим гніздом, безмежною чистою блакиттю над золотими стріхами, з клунями, повними такого ж золотого збіжжя, – архетипна метафора нашої свободи та добробутнього майбутнього.

Виставка працює 23 серпня – 10 вересня 2016 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.

Сайт: www.avsart.com.ua. Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery

20 березня

Інші дати
Народився Іван Мазепа
1639 – Іван Мазепа (Ян Колодинський) – український державний і політичний діяч, гетьман Лівобережної України (1687–1704) та Війська Запорозького обох берегів Дніпра (1704–1709), князь Священної Римської імперії (1707–1709). Меценат. Власним коштом збудував 12 та відремонтував понад 20 храмів.
«Самопали набивайте ! Гострих шабель добувайте, А за віру хоч умріте І вольностей бороніте! Нехай вічна буде слава, Же през шаблю маєм права!» (Іван Мазепа)
Розгорнути