chrome firefox opera safari iexplorer

Карлівський історико-краєзнавчий музей

  • 39500, Полтавська область, м. Карлівка, вул. Леніна, 50
  • (05346) 2-22-05
  • щоденно: з 8.00 до 17.00, п’ятниця: з 8.00 до 16.00, перерва: з 12.00 до 13.00. Екскурсії проводяться щоденно з 9.00 до 13.00. Вихідні дні: субота, неділя
  • для дорослих – 2 грн.; для дітей – 1 грн. Безкоштовне відвідування: державні свята
Варто побачити: жлукто (діжа-довбанка), ткацький верстат, макет вітряка, плуг, писанки Заслуженого майстра народної творчості Ніколаєвського І.О., патефон, жорна, самовар.
Про музей:

Витоки Карлівського історико-краєзнавчого музею йдуть із 1967 року. Краєзнавці міста і сіл району зібрали матеріали й експонати для відтворення історії Карлівщини. Сорок років тому цю роботу, а потім і сам музей, очолив учитель міської школи №1 Левченко Федір Якович. 

Розмістився музей у великій кімнаті районного Будинку культури, мав до 1 тисячі експонатів і понад 10 років вабив до себе відвідувачів, а з 1980 розпочалися його поневіряння: не стало приміщення, втрачалися безцінні експонати. Культура завжди виживала, завдяки ентузіастам і районний музей теж мав їх: Левченко Ф.Я. створив історичну скарбницю району, а Баклицький П.П., заслужений агроном України, відтворив її, відновив експозицію і, що найголовніше, відкрив для відвідувачів у двох маленьких кімнатах. Завдяки його наполегливості музей чотири рази поспіль підтверджував високе звання „народний”. 

У 2001 році здійснилася давня мрія експонатів: вони розмістилися у чотирнадцяти залах окремого, теж історичного приміщення. Їх кількість збільшилася до шести тисяч, і різні століття тепер ніби товпляться на маленькому п’ятачку музею, де кожна зала дихає історією рідного краю, а музейні цінності навперебій розповідають про історичні події та видатних карлівчан.

Експозиція музею розміщена у фойє і дев’яти експозиційних та виставковій залах, де відвідувачі мають змогу знайомитись і вивчати історію Карлівщини. Відвідувачі можуть ознайомитися з постійно діючою виставкою писанок Заслуженого Майстра народної творчості України Ніколаєвського І.О.

21 лютого

Інші дати
Ігор Шамо
1925 – український композитор. Однаково успішно виступав у цілком різних видах, формах і жанрах музичної творчості. Народний артист України. Автор музики до гімну столиці – пісні «Києве мій»
Розгорнути
Володимир Малик (Сиченко)
1921 – український письменник, автор пригодницьких та історичних творів: «Посол Урус-шайтана», «Фірман султана», «Чорний вершник», «Шовковий шнурок», що склали тетралогію «Таємний посол»; «Князь Кий», «Черлені щити» та ін.
Розгорнути
Міжнародний день рідної мови
«Рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів». Василь Захарченко
Розгорнути
Народився Дмитро Нитченко (Чуб)
(1905, м. Зіньків Полтавської обл. - 1999) - український письменник, педагог, громадський діяч. Активний представник української діаспори в Австралії. Автор збірки оповідей "Живий Шевченко", книжок "Стежками пригод" та "Слідами Миклухи-Маклая", багатьох оповідань, віршів, нарисів про подорожі.
Розгорнути
Народився Вікентій Хвойка
(1850, с.Семин, Чехія - 1914) - український археолог чеського походження. Відкрив пам'ятки трипільської культури в селах Трипілля, Жуківці, Стайки на Київщині, зробив класифікацію пам'яток і встановив час її виникнення (4–3 тис. до н. е.).
Розгорнути
Народився Дмитро Мілютенко
(1899, м. Слов"янськ - 1966), український актор, народний артист СРСР. Ролі: Пузир ("Хазяїн" Карпенка-Карого), Хлопов ("Ревізор" Гоголя), Часник ("В степах України" Корнійчука).
Розгорнути