chrome firefox opera safari iexplorer

Кримська республіканська установа «Етнографічний музей»

  • 95011, АР Крим, Сімферополь , вул. Пушкіна,
  • (0652) 27-54-04
  • з 10.00 – 17.00
    Вихідний – понеділок
Про музей:

Кримський етнографічний музей — філія Кримського республіканського краєзнавчого музею, заснований Радою міністрів АРК у грудні 1992 року. Музей розміщується в будинку по вулиці Пушкіна, 18, де в квітні 1999 року відкрилася стаціонарна виставка «Мозаїка культур Криму».

Виставка розміщується в двох залах експозиційною площею 260 кв.м. і розповідає про матеріальну і духовну культуру 13 етнічних спільнот Криму: вірменів, білорусів, болгар, греків, євреїв, караїмів, кримських татар, кримчаків, німців, росіян, українців, чехів та естонців. На виставці експонуються понад 700 експонатів основного фонду. В цілому фонди музею складають 3500 експонатів.

Музейна колекція представлена комплектами знарядь праці, керамічного та гончарного посуду; традиційного одягу, предметів культу, фотографій та ін. Раритетами музею є колекції кримсько-татарських ювелірних прикрас, українського одягу різних регіонів, унікальних предметів побуту вірменів, кримчаків, естонців.

Фонди музею поповнюються, в основному, за рахунок експонатів, що передаються в дарунок музею мешканцями кримських селищ. Збирання експонатів ведеться в процесі експедиційних і індивідуальних виїздів наукових співробітників у місця компактного проживання представників досліджуваних етносів і етнічних груп.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути