chrome firefox opera safari iexplorer

Народний музей історії заводу «Прогрес»

  • 13300, м. Бердичів, вул.К.Лібкнехта, 79
  • (0412) 37-26-53, (0412) 37-95-23
Про музей:

Робота по створенню музею розпочалась у 1975 році: було створено організаційний комітет, керований директором заводу О.А. Шабельником. Його члени побували у Ленінградському музеї історії Кіровського заводу. Вони ознайомилися з його експозицією та досвідом її створення, відвідали Центральний державний історичний архів СРСР, де знайшли окремі матеріали про заснування та розвиток заводу «Прогрес».

Для музею було виділено приміщення площею 68 квадратних метрів у будівлі інженерного корпусу на території підприємства. Робота по створенню музею тривала близько шести років. Його урочисте відкриття відбулося 18 грудня 1980 року, напередодні святкування 100-річчя заводу «Прогрес». Першим директором музею на громадських засадах була завідуюча науково-технічною бібліотекою підприємства Галина Андріянівна Кадубовська.

Тісне приміщення музею на території заводу, куди не було вільного доступу мешканцям міста і його гостям, обмежувало діяльність культурного закладу. Тому з відкриттям нового Палацу культури і техніки заводу «Прогрес», яке відбулось 15 лютого 1986 року, в ньому було виділено просторе приміщення для створення нової експозиції музею, яку відкрили у 1989 році. Нова експозиція музею розміщена в трьох залах корисною площею 220 квадратних метрів. Загальна кількість експонатів становила близько трьох тисяч, з яких 517 – оригінальні.

Згодом Палац культури і техніки заводу «Прогрес» було передано у власність міської громади і нині він носить ім'я міського Палацу культури імені О.А. Шабельника. При цьому заводський музей зберіг свій статус та приміщення, в яких він розміщується.

Експозиція музею побудована виключно в хронологічному порядку і охоплює весь історичний шлях розвитку підприємства від часу створення у 1860 році до наших днів. Носіями інформації в справжні документи та їх копії, вирізки з газет, особисті речі працівників підприємства та інші експонати.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути