chrome firefox opera safari iexplorer

Семенівський історико-краєзнавчий музей

  • 15400 Чернігівська обл., м. Семенівка, вул. Червона площа, 7
  • (04659) 2-18-67
  • з 8.00 до 17.00, перерва – з 13.00 до 14.00. Субота – з 10.00 до 14.00. Вихідний – неділя
  • для дорослих – 1,50 грн.; для дітей – 0.50 грн. Екскурсія – 10 грн. День відкритих дверей – 18 травня
Про музей:

Семенівський історико – краєзнавчий музей заснований в 1978 році ініціативною групою, яка складалася з працівників культури та освіти. 

Основними видами діяльності є висвітлення історії краю з давніх часів до сьогодення, а також досягнення земляків у різних галузях.

У музеї зберігається понад 2 тисячі експонатів, серед яких колекція предметів вжитку 17-19 ст., знаряддя праці та вироби місцевих ремісників, особисті речі та документи видатних земляків, колекція фотоматеріалів періоду Великої Вітчизняної війни, зразки виробів промислових підприємств району.

У музеї регулярно проходять виставки декоративно – ужиткового та образотворчого мистецтва, персональні виставки робіт місцевих художників, тематичні виставки, присвячені знаменним та пам’ятним датам. Також проводяться тематичні вечори та зустрічі зі знаменитими земляками.

Перший зал музею присвячений історії створення міста, розвитку ремесел та промислів. Представлені предмети 17-19 ст., знаряддя праці та вироби місцевих ремісників: гончарів, швеців, ковалів, гутників, ткачів та бондарів.

Другий зал присвячений подіям Великої Вітчизняної війни. Матеріали про Героїв Радянського Союзу (Сенько В.В., Артозеєв Г.С., Голуб С.Т., Мізерний Н.Д., Бурмаков І.Д., Яшин М.І., Кекух В.І.), партизанський рух на Семенівщині , окупаційний період та звільнення краю.

У залі « Сучасність» представлені матеріали про розвиток промисловості району, культури, освіти та медицини, оформлений розділ експозиції " Земляки – гордість краю " (всесвітньо відомі художники Пархоменко І. К. та Козік М. Я., Герой України Качура О.С. та ін.), також розділи присвячені Чорнобильській трагедії та воїнам – інтернаціоналістам.

У виставковому залі оформляються тимчасові та постійно діючі виставки.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути