chrome firefox opera safari iexplorer

Приазовський районний краєзнавчий музей

  • 72401, смт. Приазовське, вул. Горького, 76
  • (0233) 2-30-15
  • 8.00 – 17.00,
    вихідний день: субота,неділя
  • Безкоштовне відвідування: 18 травня
Про музей:

У Приазовському районі краєзнавчий музей відносно молодий – йому понад 30 років. Починав він свою діяльність як музей селища і діяв на громадських засадах, а з 1994 року як державний музей.

На сьогодні у фондах районного музею зберігається понад 2000 тис. експонатів основного фонду і понад 1000 допоміжного. Відвідуючи приазовський музей, ви ознайомитесь не тільки з історією заселення краю, а й з людьми, які стали відомими у  всьому світі.

Переступаючи поріг музею, ви потрапляєте у галерею картин місцевого художника Зюзіна О.К., на полотнах якого відкриваються чарівні куточки рідного Приазов’я. У виставковому залі — експозиції про славетні сторінки життя прославлених земляків: двічі Героя Радянського Союзу Петрова В.С., Героїв Радянського Союзу Реви І.М., Кузьменка І.П., Воротинцева М.П., Холодного Г.С., всесвітньо відомих мандрівників – братів  Федора та Павла Конюхових, гордість української літератури Міщенко Д.О.

Матеріали першого залу охоплюють історію заселення  краю, в експозиції якого ви ознайомитесь з історією українського глечика, російського самовару, болгарського бекира (мідне відро) , албанської тапси для виготовлення  смачної петули , а також з історією життя видатних людей цих народів : Віхляєва І.І., Христо Ботєва, Орманджи К.С.

 

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути