chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві встановлять пам'ятники сучасним знаменитостям?

01 листопада 2010 о 15:40

Київська влада обговорює питання встановлення пам'ятників сучасним зіркам спорту, естради чи кіно, пише газета «Сегодня».

На думку голови комісії Київради з культури Олександра Бригінця, металеві або кам'яні фігури відомих у всьому світі футболіста Андрія Шевченка, боксерів Кличків, актриси Ади Роговцевої або оперного співака Володимира Гришка можуть залучити до столиці нових туристів, які захочуть фотографуватися зі своїми кумирами, пише видання.

Водночас, як відомо, згідно із законом, пам'ятники встановлюють людям, після смерті яких минуло десять років. Однак на скульптури або скульптурні композиції, присвячені знаменитостям, тимчасових заборон немає.

Це питання можуть винести на найближчу сесію Київради, оскільки в КМДА ідею підтримують.

Заступник мера Олександр Пузанов вважає ідею цікавою, але застеріг, що її не можна втілити за рахунок бюджету, оскільки є більш важливі завдання. «Хіба що це можна робити за рахунок меценатів та шанувальників знаменитостей», — сказав Пузанов.

Крім того, за словами Бригінця, дозвіл на встановлення таких скульптур у певному місці може отримати кожен скульптор. У свою чергу відомий скульптор Анатолій Кущ, автор Архангела Михаїла, що на Майдані, сказав, що він сам мріє створити пам'ятник Віталію Кличку. У свою чергу, скульптор Олег Пінчук сказав виданню, що не став би робити скульптуру або пам'ятник на честь сучасника. На його думку, це «поганий тон».

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути