chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві встановлять пам’ятник Борисові Грінченку

23 жовтня 2010 о 23:28

З метою вшанування та увічнення пам’яті видатного українського письменника та педагога, просвітителя української нації Бориса Грінченка, а також враховуючи звернення Шевченківської райради і Вченої ради Київського університету імені Б.Грінченка, у столиці буде встановлено пам’ятник видатному українцю.

Відповідно до підписаного розпорядження КМДА, постамент встановлять у сквері на вул. Воровського, 18/2 біля адміністративного корпусу педагогічного університету до 9 грудня цього року. Крім того, замовник (Київський університет імені Б.Грінченка) виконає благоустрій прилеглої території.

Фінансування виготовлення та монтажу пам’ятника буде здійснено за рахунок коштів меценатів та благодійних внесків.

Довідково
9 грудня цього року – 147 річниця з дня народження українського письменника, педагога, лексикографа, літературознавця, публіциста, громадсько-культурного діяча Бориса Грінченка.

Він — автор фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць, історичних нарисів, перших підручників з української мови й літератури, зокрема «Рідного слова» — книжки для читання в школі. Укладач чотиритомного тлумачного «Словаря української мови». Один із організаторів і керівників товариства «Просвіта».

Літературні псевдоніми: Василь Чайченко, Л. Яворенко, П. Вартовий, Б. Вільховий, Перекотиполе.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути