chrome firefox opera safari iexplorer

Як «водохрестилися» у столиці. ФОТО

19 січня 2011 о 21:42

19 січня традиційно в столиці освячували воду і купалися у водоймах. Хтось робив це, слідуючи християнській традиції, а хтось за звичкою чи з метою оздоровитися.

Православні та греко-католики в цей день згадували Хрещення Ісуса Христа в річці Йордан. В деяких церквах столиці, зокрема у Церкві Успіння Богородиці Пирогощої, що на Подолі, почали освячувати воду ще зранку 18 січня. А вже наступного дня, на Водохреща, люди з повними та порожніми пляшками води юрмилися біля усіх церков.

Також воду посвятити можна було біля бюветів з артезіанською водою. Зазвичай, біля них в такий день з’являються великі черги. Воду освячує служитель церкви.

А для тих, хто особливо поспішав, розливали воду прямо на виході з метро. Зокрема, це можна було бачити на Гідропарку. Священник разом з тим продавав свічки та тримав урни для пожертв.

Люди вірять, що цими днями вода у всіх водоймах Землі стає святою і набуває цілющих властивостей. Такою водою навіть лікують хвороби. На цьому наголошують і у Церкві.

«Ми повинні ставитися до води зі святістю. Люди зберігають освячену на Йордан воду протягом цілого року, а хтось може і довше, щоб причащатися нею. До речі, на Йордан вода має таку святість як і причастя у церкві», — каже отець Роман, настоятель Ставропігійної козацької церкви Покрови Пресвятої Богородиці, що у центрі народознавства «Мамаєва Слобода».

Цього року мороз не так щипав за щоки тих, хто наважився не тільки напитися цілющої води, а й зануритися в неї. Крига була хіба що у маленьких чи закритих водоймах. Там любителі зимового купання прорубували собі ополонки. Натомість у Дніпрі можна було купатися де завгодно.

Оксана, морж-любитель:
— Щороку купаюся на Водохреща. Відчуття не передати, дух захоплює. Після купання цілий день настрій на висоті, аби такий щодня був.

Олег, морж-любитель:
— Я не уявляю, щоб на Водохреща не піти скупатися. Цілий рік же грішив, то хоч цього дня трохи гріхів у воді відмию.

З-поміж відомих політиків традиційно скупалися ті, хто робив це не раз. Зокрема, нагоди не втратив екс-президент Віктор Ющенко. Він занурювався у озеро на «Мамаєвій Слободі». А от чинний прем'єр-міністр Микола Азаров лізти у крижану воду не наважився. Він лишень освячував воду з берега на Оболонській набережній. А от Президент Віктор Янукович на Київських «моржів» не подивився навіть віддалік. Він поїхав з офіційним візитом до Японії.

Катерина Качур для «Рідної країни»

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути