chrome firefox opera safari iexplorer

Ювілей Драгоманова відзначатимуть в Україні та Болгарії

13 січня 2011 о 10:36

Україна та Болгарія домовилися про спільну організацію відзначення 170-річчя з дня народження визначного громадського діяча і вченого Михайла Драгоманова у вересні 2011 року.

Про це повідомив Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко після зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Болгарії в Україні паном Дімітаром Владіміровим.

Заступник Голови Українського парламенту поінформував, що він, разом зі своїми колегами народними депутатами В.Зубановим та В.Петренком, зареєстрували у парламенті Проект Постанови «Про відзначення 170-річчя з дня народження видатного українського письменника, публіциста, історика, громадського діяча Михайла Петровича Драгоманова», в якій запропонували провести відзначення даної річниці на державному рівні.

У Постанові, зокрема, пропонується вжити заходів для забезпечення ремонту Гадяцької спеціалізованої школи імені Михайла Драгоманова; здійснити упорядження вулиць, яким присвоєно ім'я Михайла Драгоманова; окрім того, забезпечити організацію тематичних виставок та показ тематичних теле- і радіопередач, присвячених життю та діяльності цього видатного вченого, а також сприяти виданню повного зібрання праць Михайла Драгоманова та спогадів про нього.

Микола Томенко також висловив сподівання, що 170-річчя з дня народження Михайла Драгоманова буде широко відзначатися в обох країнах. Він наголосив, що Драгоманов відомий своєю громадською та науковою діяльністю як в Україні, так і в Болгарії.

Як відомо, Михайло Драгоманов певний час жив і працював у Болгарії, де займав місце професора Софійського університету, а бібліотека вченого лягла в основу університетської книгозбірні, що й нині носить його ім´я. М.Драгоманов зробив цінний внесок у становлення освіти і науки цієї країни. У Болгарії він помер і похований.

В свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Болгарії в Україні пан Дімітар Владіміров висловив підтримку у проведенні відповідних заходів.

Зокрема, була виловлена готовність проведення наукової конференції в Софійському університеті, де свого часу працював Михайло Драгоманов, а також готовність залучити вчених і дослідників творчості М.Драгоманова на відповідну конференцію у місті Києві та урочисті заходи на Полтавщині, батьківщині відомого наукового діяча.

8 січня

Інші дати
Народився Степан Васильченко (Панасенко)
(1878, м. Ічня Чернігівської обл. - 1932) - український письменник, перекладач, журналіст, педагог. Автор книжок "Ескізи", "Оповідання", "Кармалюк", "Мужицька арихметика", "Авіаційний гурток", "На перші гулі", "Талант" та ін.
"Вільне, творче слово - це душа кожного народу, - забите було слово - і край лежав сотні років мертвою цеглиною. І я бачу, що ваше покоління оживить, підніме рідне слово на недосяжні високості... Усім треба рідним словом володіти, усі гуртом мусимо підняти його на височінь." (Степан Васильченко)
Розгорнути
Народився Степан Більський
(1866, с. Борзна, тепер Чернігівська область – 1943) – український геолог. Провадив геологічні дослідження на Житомирщині та Волині. Вікдрив родовища топазів та моріонів.
Розгорнути
Народився Гнат Юра
(1888, с. Федвар, тепер с. Підлісне Кіровоградської обл. - 1966) - український актор театру та кіно, режисер. Як мистецький керівник і режисер Київського драматичного театру ім. Франка, підготував близько 100 вистав.
Розгорнути
Народився Василь Симоненко
(1935, с. Біївці Полтавська область –1963) – український поет і журналіст, майстер ліричного вірша.
«І якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі, Стануть над тобою, листям затріпочуть, Тугою прощання душу залоскочуть. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину» (Василь Симоненко)
Розгорнути