chrome firefox opera safari iexplorer

Євро-2012 прикрасять футбольними рушниками

22 лютого 2011 о 14:39

До Євро-2012 українські майстри почали створювати футбольні рушники. Автор ідеї — відомий грузинський режисер з прикарпатським корінням Рагулі Власідзе. Він задумав низку ініціатив, які, за його словами, дозволять нашій державі яскраво заявити про себе на світовій арені.

Родзинкою цього проекту має стати велетенський килим розміром у справжнє футбольне поле. Там буде більше 2 млн. вузликів. Планується, кожен бажаючий на знак єднання всієї країни, яка з нетерпінням очікує Євро-2012, залишить на цьому килимі свій вузлик. Завершити народний витвір планують за рік, напередодні турніру. По боках його прикрасять вишивкою і прапорами країн-господарів.

«Футбольні рушники», які вже почали виготовляти на Прикарпатті, будуть прикрашені орнаментом та візерунками з трояндами. Як зазначають умільці з Івано-Франківщини, троянди є символом України та Прикарпаття. На думку майстринь, які займаються вишиванням рушників, до квітів не може виникати ніяких претензій. Вони переконані, що, дивлячись на квіти, у кожної людини виникає лише «естетичне та гармонійне бажання».

Фото з сайту ukraine2012.gov.ua

Триває робота і над футбольними булавами, виготовлення яких грузинський прикарпатець Рагулі Власідзе розпочав ще торік. Керамічні жезли з кінцівкою у вигляді м’яча даруватимуть найвизначнішим гостям Євро-2012.

«Булава передає потужну енергію національного українського духу, дарує силу. І я подумав, чому на цю зброю не накласти національний орнамент, щоб вона перетворилася на духовну зрою?», — поділився своїм задумом грузинський режисер.

Фестивальне дійство стартує уже цієї весни. Керамічні м’ячі-булави, вишиті «Євро-рушники», килим розміром з футбольне полу, на думку Рагулі Власідзе, допоможуть вболівальникам-іноземцям відкрити для себе Україну як духовну, багатогранну, творчу державу.

За матеріалами ukraine2012.gov.ua та «каналу 24» 

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути