На Миколаївщині вітер розніс відходи глиноземного заводу і місцеві селища накрила хмара отруйного червоного пилу.
Пил піднявся зі шламосховища заводу. Через сильні морози рідина, яка не дозволяє шламу розпорошуватись, замерзла, і вітер розніс його на багато кілометрів. Мешканці навколишніх сіл бояться повторення угорської трагедії, коли на такому ж заводі прорвало дамбу і отруйний шлам потрапив у ґрунт.
«Нам вдалося зупинити розпилення цього пилу і ми його стримуємо до цього часу. Ми залучили спеціалістів державної екологічної інспекції, природоохоронної прокуратури, санепідстанції», — повідомив заступник голови Миколаївської ОДА Геннадій Ніколенко.
Результати замірів будуть не раніше понеділка. Тим часом керівники підприємства запевняють, що пил, як і шлам, загалом безпечні. На сховище він потрапляє після шестиступеневої фільтрації і вже не містить каустичної соди, а саме ця складова шламу спричинила екологічну катастрофу в Угорщині, де прорвало дамбу на глиноземному комбінаті.
На шламосховищі зараз працює кількадесят пожежних машин — щоб червоний пил не розносився, ллють гарячу воду. Інцидент перевіряє природоохоронна прокуратура.