chrome firefox opera safari iexplorer

Що на місці поховання Шевченка робитимуть футболісти?

01 лютого 2011 о 14:13

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко звернувся до Прем’єр-міністра України з проханням дати роз’яснення, навіщо для проведення Євро-2012 будувати вертолітний майданчик поруч із місцем поховання Тараса Шевченка.

За його інформацією, «для проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу пропонується виділити кошти для гелікоптерного майданчика місткістю десять посадкових місць з пасажирським терміналом пропускною спроможністю п’ятдесят пасажирів/годину з під’їзною дорогою в селі Пекарі Канівського району Черкаської області, на що пропонується виділити близько 3 мільйонів гривень».

Заступник голови парламенту наголосив, що це лише один приклад, а їх багато. Зокрема, за його словами, у Львівській, Харківській та інших областях з метою будівництва інфраструктури для Євро-2012 вилучено вже стільки землі, що, очевидно, не лише об’єкти, а й конкретні люди для приватних потреб будуть там проводити будівництво.

«Тому парламент повинен заслухати, що вже зроблено, які закупівлі здійснені, чи є порушення, а потім розглядати законопроекти щодо можливого послаблення державного контролю», — зазначив Микола Томенко під час розгляду проекту закону про внесення змін до Закону України «Про відчуження земельних ділянок, інших об`єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» (щодо об`єктів, пов`язаних з проведенням чемпіонату Європи 2012 року з футболу).

Віце-спікер нагадав, що ним зареєстровано у парламенті проект постанови Верховної Ради України «Про заслуховування інформації Кабінету міністрів України щодо здійснення закупівель товарів, робіт та послуг за державні кошти для потреб, пов‘язаних з підготовкою та проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу».

«Ми дали право уряду попрацювати без жодного контролю в частині використання бюджетних коштів для підготовки та проведення Євро-2012. Тому, думаю, що ми визріли до того, аби в парламенті заслухати звіт уряду про використання цих коштів», — сказав Микола Томенко.

На його переконання, «Євро повинно бути на користь народу, а не на шкоду державному бюджету».

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути