chrome firefox opera safari iexplorer

Черкаси претендують на звання джазової столиці України

23 березня 2011 о 15:03

Протягом 21-22 березня Черкаси перетворилися на столицю джазу. Упродовж двох днів у місті проходив традиційний щорічний міжнародний фестиваль «Черкаські джазові дні-2011». Це один із «найстаріших» фестивалів на території всієї України. Уже 23-й рік поспіль його приймають Черкаси.

У цьогорічному фесті взяли участь 9 колективів, серед яких резидент – Біг-бенд черкаського музичного училища Микола Євпака. Його учасниками також були музиканти з Харкова, Сум, Києва, США, Камеруну й Бразилії. Фестиваль щорічно проводиться за кошти спонсорів.

Традиційно джазові дні мають неабиякий глядацький інтерес у черкасців. Не стали винятком і цьогорічні. Протягом двох днів у залі Черкаського драмтеатру ніде було яблуку впасти. Першого дня глядачів театру радували музиканти з Харкова, зокрема біг-бенд Харківського університету мистецтв і комбо “Symbol Stream”, а також сумське тріо “Dr. Jazz”. Хедлайнерами дня були гості з Камеруну й США – Андрій Арнаутов і Кім Мерілен зі своїм септетом.

Головним організатором і засновником джазового фестивалю є черкасець Сергій Крашенінніков. Перші концерти він започаткував ще в далекі 80-ті роки. Відтоді щороку продовжував розвиток джазу в Черкасах, що нині досяг фестивального рівня.

Другий джазовий день у Черкасах видався ще цікавішим. На сцені драмтеатру виступили біг-бенд Черкаського музичного училища, київський колектив “Nothing Personal Project”, “Cherkasy Jazz Quintet” Сергія Крашеніннікова (Черкаси), а також Філо Мачадо й “Sounds Of Brazil” із Бразилії.

– Це дійсно важлива подія в культурному житті міста, яке претендує на звання джазової столиці України, – говорить міський голова Черкас Сергій Одарич. – Приємно, що в нашому місті є справжні поціновувачі джазу. Особисто я отримав масу задоволення від перегляду, дружині також дуже сподобалось.

Матеріали прес-служби Черкаського міськвиконкому

Автор фото — Ігор Бутенко

«Рідна країна»

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути