chrome firefox opera safari iexplorer

МЗС «блокує» відкриття у Києві приватної російської гімназії

25 березня 2011 о 14:33

Міністерство закордонних справ України заблокувало відкриття у Києві приватної російської гімназії.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це керівник Інституту країн СНД, депутат Державної думи Росії Костянтин Затулін заявив напередодні у Держдумі, виступаючи на засіданні круглого столу на тему: «Про російський і російськомовний рух України».

За словами К.Затуліна, Міністерство освіти Російської Федерації доклало зусиль до того, щоб на високому рівні у присутності двох президентів у грудні підписати угоду про створення у Києві приватної гімназії.

«Але цього не відбулося, тому що МЗС України, відволікаючись на усі ці псевдоконфлікти із закриттям Об`єднання українців Росії, обшуками у Бібліотеці української літератури у Москві, скористалося цим, і негайно заблокувало підписання цієї угоди», — сказав К.Затулін.

За його словами, пункт про підписання угоди про створення гімназії був вилучений з програми зустрічі президентів двох країн у грудні, і відкладений на пізніше, і угоду дотепер не підписано.

Справа у тому, що українська сторона наполягає на тому, що до моменту відкриття української школи у Москві можливості у Києві відкрити російську гімназію також не буде.

За словами Затуліна, Міносвіти України також виступає лобістом цього проекту, але затримка з відкриттям гімназії відбувається за ініціативи МЗС України, яке наполягає на принципі «взаємності».

«Як тут не звернутися до тієї нісенітниці, яка колись була записана у нашому Договорі про дружбу, співпрацю і партнерство з Україною, де сказано, що російська мова в Україні розвивається рівно настільки, наскільки українська у Росії. Але всім же зрозуміло, що у реальності немає цієї потреби сьогодні, при усій пошані до української мови», — підкреслив депутат Держдуми Росії.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути