chrome firefox opera safari iexplorer

Українців, які їдуть на роботу у Росію, тестуватимуть на знання російської

23 листопада 2011 о 14:54

Громадяни України, які приїжджають працювати до Росії, будуть зобов’язані документально підтвердити знання російської мови, оскільки «закон єдиний для всіх».

Про це сьогодні повідомив журналістам керівник Федеральної міграційної служби Росії Костянтин Ромодановський, повідомляє Радіо Свобода.

22 листопада Держдума Росії в першому читанні ухвалила закон «Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації», який регламентує обов’язкове знання російської мови для іноземних трудових мігрантів.

Ромодановський зазначив, що оскільки закон пройшов поки лише перше читання, зарано говорити, як зрештою регламентуватимуться всі аспекти цього питання. «Ми наполягатимемо на тестуванні не на базовому рівні, а на елементарному рівні знання мови», – сказав керівник Федеральної міграційної служби.

Водночас Костянтин Ромодановський визнав, що запровадження такої норми в першу чергу викликане незнанням російської мови мігрантами, які приїжджають із країн Середньої Азії.

Керівник Федеральної міграційної служби додав, що нині в Росії всього перебуває 9,1 мільйона іноземних громадян, із них 15% – громадяни країн Середньої Азії віком до 26 років, які не вчилися в радянській школі й не знають російської мови.

Також, за даними Федеральної міграційної служби, до Росії щороку приїжджає не менше ніж 1 мільйон трудових мігрантів із України.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути