chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні почали проводити уроки з казкознавства

18 березня 2011 о 10:55

В рамках Всеукраїнського проекту з розвитку українського казкарства «Казкова карта України» автор проекту Марина Применко провела «казковий урок» у першому класі однієї з київських шкіл.

Головною метою виховного заняття було збагатити знання учнів казками рідного краю та розповісти в ігровій формі про географію казкових персонажів.

Як показали результати конкурсу «Назви казку за ілюстрацією», діти майже не знають українських казок. Серед українських казкових персонажів діти впізнали Колобка, Івасика-Телесика, Козу-дерезу, Незнайка.

Кирило Кожум’яка, Котигорошко, Лис Микита, Веснянка, Кося Вухань та інші залишилися невпізнаними. Своїми улюбленими героями маленькі учні називали Нінзі-Черепашки, Пінокіо, Білосніжку, персонажів Діснею.

Під час уроку дітям розповіли про українські казки і закріпили знання фізкультхвилинкою – грою в м’ячик на вибування тих, хто не називає казкового героя.

Маленьким вихованцям школи «Афіни» урок сподобався. Вчителі висловили необхідність проведення подібних уроків і запросили автора уроку провести ще декілька занять.

Як повідомила Марина Применко, незабаром сценарій уроку з’явиться на сторінці проекту. Вчителі зможуть проводити за ним нестандартні уроки за допомогою підручних засобів.

У планах проекту проведення «казкових уроків» по всій України. Зараз для цього ведеться пошук належного фінансування.

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути