chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні презентували перевидання першої біографії Кобзаря

04 березня 2011 о 09:32

У Києві презентували перевидання книги Михайла Чалого «Життя і твори Тараса Шевченка».

Це одна з перших біографій Кобзаря, написана його товаришем Михайлом Чалим, яка останній раз видавалася у 1882 році.

Видання книги стало можливим завдяки допомозі Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» та секретаря Постійної комісії Київради з питань освіти та науки Олексія Давиденка.

Особлива значимість цієї книги полягає у тому, що Михайло Чалий особисто знав поета. Він познайомився з Тарасом Шевченком у 1859 році, і з цього часу неодноразово з ним зустрічався та листувався. Чалий допомагав Шевченку за життя, а згодом брав активну участь у його перепохованні в Україні.

Микола Томенко, презентуючи це видання, відзначив, що серед видань ХІХ століття, очевидно, це одна з найкращих біографій Кобзаря, яку потім брали за основу інші біографи поета. Жодна нова біографія Тараса Шевченка у ХІХ-ХХІ століттях не виходила без використання дослідження Михайла Чалого.

Іншою особливою цінністю цієї книги, є те, що автор не завжди подає усталено пафосні оцінки життя та творчості Тараса Шевченка. Натомість він знаходить пояснення, чому дехто з відомих українців, сучасників Шевченка, з традиційного українського погляду (зазвичай із заздрощів), у старшому віці змінював своє ставлення до творчості Шевченка на більш критичне.

Микола Томенко закликав у ювілейний рік 150-ї річниці повернення Тараса Шевченка в Україну ще раз перечитати його твори. «За будь-яких обставин найкращий спосіб зрозуміти величну постать Тараса Шевченка – ще раз по новому його перечитати», — підкреслив він.

«Рідна країна»

18 листопада

Інші дати
Сьогодні відзначають:
  • День сержанта Збройних Сил України.
 
Розгорнути
Народився Кость Левицький
(1859, м.Тисмениця, Івано-Франківська область - 1941) - український державний діяч, адвокат, публіцист. Один з найвизначніших політичних діячів Галичини кінця 19 століття – першої половини 20 ст., керівник уряду ЗУНР (1918). Автор історичних праць «Історія політичної думки галицьких українців 1848-1914», «Історія визвольних змагань галицьких українців в часи світової війни 1914—1918 рр.», «Великий зрив».
“Ми свідомі цього обов’язку, який прийняли серед граду куль і незвичайно важливих обставин. Вступаючи в уряд, уважаємо за відповідне зазначити, що стоїмо на демократичнім принципі. Ми вийшли з народу і для народу буде присвячена наша праця” (Кость Левицький)
Розгорнути