chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці відкрили пам’ятник пожежним-ліквідаторам

26 квітня 2011 о 09:58

Пожежних — ліквідаторів аварії на ЧАЕС увіковічнили. В камені та бронзі.

Тієї трагічної ночі в зоні вибуху з вогнем боролися 85 працівників пожежної охорони. Через радіаційне опромінення більш ніж половину з них госпіталізувалиЛеонід Осицький в момент вибуху реактора саме чергував на станції. З болем згадує, як зміна розтягнулася на три доби.

“Я був і на станції, і на даху станції, людей знімав, які вже були тоді і відвозили. Тоді людей відвозили вже ніяких. Сказати, що держава допомагає — то це смішно буде”, — каже ліквідатор аварії на ЧАЕС Леонід Осицький.

Державні мужі на це тільки руками розводять. Мовляв, маємо те, що маємо.

“В цьому році на ці потреби виділено на соціальні стандарти біля мільярда доларів. Якщо ви мене спитаєте: це багато чи мало? Я скажу — і так мало. І дуже мало”, — каже міністр з надзвичайних ситуацій України Віктор Балога.

Відтак, відкритий та освячений духовенством меморіал — справа рук активістів громадських організацій. Самі замовили, самі ж і оплатили.

“Попередня вартість була порядку 500-600 тисяч гривень”, — каже екс-начальник Головного Управління пожежної охорони Пилип Десятников.

Однак пам’ятником не обійшлися. Одинадцятьом пожежним-ліквідаторам аварії на ЧАЕС міністр автомобілі подарував. Щоправда, купували їх ті ж самі громадські організації... за сприяння держави.

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути