chrome firefox opera safari iexplorer

Замість реставрації Андріївської церкви уряд виділив кошти Києво–Печерській лаврі

14 квітня 2011 о 11:40

Кабінет Міністрів «передумав» давати гроші на реконструкцію Андріївської церкви та річницю Софійського собору. Своєю постановою уряд скасував попереднє розпорядження від 14 лютого, згідно з яким Мінрегіонбуду передбачалося виділити 57 мільйонів 450 тисяч гривень, з яких 17 мільйонів 450 тисяч — для здійснення заходів до святкування 1000–річчя заснування Софійського собору й проведення протиаварійних і ремонтно–реставраційних робіт в Андріївській церкві.

Натомість чергову порцію державних коштів (14 мільйонів) отримає улюблене сакральне місце Президента Януковича, де господарює УПЦ Московського патріархату — об’єкти Києво–Печерської лаври.

Яким чином реалізовуватиметься вже затверджений проект реконструкції Андріївської церкви і чиїм коштом втілюватимуть у життя програму святкувань у Софійському заповіднику — загадка. Тут таку логіку уряду не розуміють. І хоча офіційно коментувати ситуацію відмовляються, не на диктофон висловлюють свій щирий подив: «Є розпорядження Азарова про святкування тисячі років Софії. Фінансування розподілене між міністерствами. Мінрегіонбуду доручено виконати цілу низку заходів, затверджено програму, але гроші при цьому забрали. Як діяти нам і Мінрегіонбуду? Ми не проти реставрації Лаври, ми за те, щоб була якась послідовність у діях влади».

Для реставраторів Андріївської церкви теж не важливо, на користь кого забирають кошти. Їх більше непокоїть те, яке майбутнє чекає храм. «Моя негативна оцінка є цілком справедливою, — каже начальник комплексної архітектурної майстерні Лариса Чалик. — Реставрація Андріївської церкви ще й не починалася. До цього часу проводили укріплення схилу, підсилювали фундаменти — це була перша черга, аварійні роботи. Планову реставрацію ми не починали, хоча є затверджений проект. Тепер невідомо, чи здійснюватиметься вона і якщо так, то коли і за які гроші».

Довідатися позицію УПЦ МП щодо доцільності виділення додаткових коштів на Лавру «УМ» не вдалося — ні телефони прес–служби, ні мобільний телефон прес–секретаря отця Георгія Коваленка не відповідали.

Нагадаємо, це вже другий подарунок держави Московському патріархатові за останні півроку, здійснений за рахунок платників податків. У грудні більшість Київради проголосувала за виділення 11 мільйонів гривень на зведення Свято–Воскресенського кафедрального собору. Цей комплекс почали будувати рік тому. Він має стати найвищим у Європі.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути