chrome firefox opera safari iexplorer

На Львівщину з’їдуться нащадки української шляхти

10 травня 2011 о 09:32

14 травня у місті-курорті Трускавці відбудеться зібрання нащадків козацько–шляхетських родів з України, Росії, Білорусії, країн Прибалтики. Запрошена делегація з Польщі.

Про це повідомив член товариства української шляхти Назар Лебяк.

У програмі зустрічі: доповіді істориків та дослідників, автори будуть презентувати свої книги-дослідження одного з найбільших шляхетських родів Галичини (серед них Михайло Терлецький, монографія „Протопласти роду Драго-Сасів”).

У межах зустрічі відбудеться виставка-продаж генеалогічної та історичної літератури,

Будуть представлені дослідження щодо слов’янського походження   шляхетського роду  та змушеної еміграції до Саксонії  під натиском великого переселення народів у період 1 тисячоліття нашої ери, з земель сучасної України.

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути