chrome firefox opera safari iexplorer

В Кіровограді встановили новий танцювальний рекорд світу

29 травня 2011 о 21:56

Вчора о 21:15 у Кіровограді під час урочистого тріумф-шоу на обласному стадіоні «Зірка» з нагоди перемоги кіровоградської команди у всеукраїнському проекті «Майданс» був встановлений новий офіційний танцювальний рекорд світу.

14 тисяч 585 людей, які були присутні на стадіоні, одночасно виконали танець під керівництвом хореографа Олександра Лещенка.

Новий рекорд засвідчив експерт Національного реєстру рекордів, який повідомив, що попереднє наймасовіше танцювальне досягнення було зафіксовано у 2006 році в Румунії. Тоді одночасно танцювали 13 тис. 828 осіб.

Шоу подібного масштабу вперше відбувалося в Кіровограді. Танцювальний марафон тривалістю майже 1:00 провели всі хореографічні колективи міста.

Привітати кіровоградців з перемогою приїхала команда «майдансеров» з Одеси, на сцену виходили відомі українські виконавці.

Для переможців виконав сольний номер голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Ларін. Він також озвучив ініціативу щорічно проводити в Кіровограді міжнародний фестиваль хореографії.

Кожен з 500 учасників кіровоградської команди отримав спеціальні медалі, їх імена вписали в найбільшу почесну грамоту.

Міська влада також нагородила головного хореографа Лещенко золотою відзнакою Кіровоградського міськвиконкому «За заслуги І ступеня», а його помічників — Семена Жигаліна і Руслана Махова — срібними нагородами «За заслуги IІ ступеня».

Кульмінацією свята став найбільший в історії Кіровограда феєрверк: 500 залпів були випущені на честь кожного переможця кіровоградської команди.

Призовий мільйон гривень, отриманий за перемогу в танцювальному проекті «Майданс», кіровоградці планують витратити на встановлення в обласному центрі сучасних дитячих майданчиків.

Нагадаємо, в січні представники Книги рекордів Гіннесса офіційно зарахували світовий рекорд танцівниці в Індії, яка виконувала народний танець протягом 123 годин.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути