chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві знищили останню гончарну майстерню

09 червня 2011 о 18:01

Останню у столиці гончарну майстерню, що знаходилась на вулиці Констянтинівській, 44 А, знищили.

Про це розповів голова Національної спілки майстрів народного мистецтва України Євген Шевченко, повідомляє прес-служба Олександра Бригинця.

«Поки депутати обговорювали скаргу національної спілки народного мистецтва на беззаконня, які вчинені щодо майстерні та розмірковували про те, яким способом запобігати рейдерським захопленням художніх майстерень, останню гончарну майстерню в Києві захопили і знищили все обладнання та твори мистецтва», — сказав він.

За словами депутата, йдеться не про комфортабельний офіс, а про підвал розміром у 40 м, який був поновлений силами митців за повної підтримки жителів будинку.

Комісія прийняла одностайне рішення передати документи у прокуратуру і звернутись до голови КМДА Олександра Попова з проханням вжити заходів зі збереження закладів культури та майстерень у  Києві.

Як відомо, приміщення майстерень Нацспілки майстрів народного мистецтва на вул. Костянтинівській, 44 А продали на таємному аукціоні.

Митцям-керамістам напередодні погрожували силовим виселенням із майстерні з метою захоплення приміщення про що вони повідомляли і просили захистити, нагадав Бригинець.

 

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути