chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні суд за художні майстерні на Андріївському узвозі

05 липня 2011 о 09:42

5 липня, об 11.00 в Господарському суді м. Києва, на вул. Б.Хмельницького, 44-В, відбудеться засідання у справі щодо незаконної приватизації творчих майстерень Національної спілки художників України на вул. Андріївський узвіз, буд. 18, літ. А,Б,В.

Про це повідомив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр БРИГИНЕЦЬ.

Він розповів, що Національна спілка художників України з 1982 року орендувала приміщення творчих майстерень за адресою вул. Андріївський узвіз, буд. 18 літ. А,Б,В. На початку 2008 року Комунальне підприємство «Оренда» Подільської районної у м. Києві державної адміністрації перестало приймати орендні платежі за вищезазначені творчі майстерні. Як з’ясувалось, творчі майстерні знаходяться в приватній власності та більше не належать до комунальної власності територіальної громади Подільського р-ну. За словами О.БРИГИНЦЯ, на підставі рішення Подільської райради від 1 березня 2007 року №134 без відома орендаря — НСХУ — приміщення було приватизоване ТОВ «Авіантбуд».

За словами О.БРИГИНЦЯ, «в Києві стрімко зменшується культурно-історичний ареал. Навіть Андріївський узвіз з мистецької пішохідної вулиці поступово перетворюється в торгово-офісну трасу. Одним з кроків до знищення культурного духу узвозу є чергова спроба виселити звідти художників. На жаль, ні у мене, ні у художників, ні у киян немає довіри ані до влади, яка дозволяє такі виселення, ані до судів, які штампують переважно замовні рішення».

Депутат закликав небайдужих киян та журналістів прийти на засідання суду та підтримати художників.

«Якщо влада справді хоче, щоб Київ був культурним і туристичним центром , вона повинна вжити максимум зусиль для збереження цих та небагатьох інших майстерень, які ще залишилися», — наголосив О.БРИГИНЕЦЬ.

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути