chrome firefox opera safari iexplorer

Європа готова фінансувати ідею суспільного мовлення в Україні

07 червня 2011 о 11:36

Європейський Союз готовий надати Україні фінансову допомогу в розмірі 1 мільйон євро на розробку закону про громадське мовлення.

Про це повідомив прес-аташе представництва Європейського Союзу Давид Стулік під час телемарафону «Повний доступ» в ефірі ТВі.

«Європейський Союз готовий надати допомогу. І не тільки порадою, а й фінансову. Наші експерти, наприклад, допомагали писати цей закон (про доступ до публічної інформації). Зараз у нас є ще один проект — практично 1 мільйон євро на розробку закону про громадське мовлення», — уточнив він.

За його словами, частина цих коштів буде спрямована на навчання українських експертів за кордоном.

Він також відзначив погіршення ситуації зі свободою слова в Україні за останній рік.

«За останній рік Європейський Союз звертав увагу на те, що ситуація зі свободою слова, свободою ЗМІ, свободою журналістів погіршується», — сказав Стулік.

На його думку, ситуація в українській журналістиці відображає проблеми суспільства в цілому.

«У нас в Чехії був комуністичний режим 40 років, а у вас більше, і це має вплив на культуру людей, культуру громадян. І журналістика не відірвана від розвитку суспільства. Це проблема всього посткомуністичного суспільства», — сказав Стулік.

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути