chrome firefox opera safari iexplorer

Європа готова фінансувати ідею суспільного мовлення в Україні

07 червня 2011 о 11:36

Європейський Союз готовий надати Україні фінансову допомогу в розмірі 1 мільйон євро на розробку закону про громадське мовлення.

Про це повідомив прес-аташе представництва Європейського Союзу Давид Стулік під час телемарафону «Повний доступ» в ефірі ТВі.

«Європейський Союз готовий надати допомогу. І не тільки порадою, а й фінансову. Наші експерти, наприклад, допомагали писати цей закон (про доступ до публічної інформації). Зараз у нас є ще один проект — практично 1 мільйон євро на розробку закону про громадське мовлення», — уточнив він.

За його словами, частина цих коштів буде спрямована на навчання українських експертів за кордоном.

Він також відзначив погіршення ситуації зі свободою слова в Україні за останній рік.

«За останній рік Європейський Союз звертав увагу на те, що ситуація зі свободою слова, свободою ЗМІ, свободою журналістів погіршується», — сказав Стулік.

На його думку, ситуація в українській журналістиці відображає проблеми суспільства в цілому.

«У нас в Чехії був комуністичний режим 40 років, а у вас більше, і це має вплив на культуру людей, культуру громадян. І журналістика не відірвана від розвитку суспільства. Це проблема всього посткомуністичного суспільства», — сказав Стулік.

 

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути