chrome firefox opera safari iexplorer

Під КМДА мітингували проти відкриття російськомовних класів

01 червня 2011 о 19:36

У День захисту дітей біля Київської мерії мітингували проти відкриття російськомовних класів у школах столиці. Учасники акції переконані — в бюджеті грошей на такі інновації немає. Відтак — просили на вулиці милостиню на відкриття таких класів, а учні самі переписували підручники з української на російську.

Мітингувальники вимагали громадського обговорення доцільності таких інновацій. Тим часом у міністерстві освіти заявили — усе залежатиме від  бажання батьків та столичного управління освіти.

Під КМДА Михайло збирає гроші. Не густо.

Михайло: «Три гривні, 15 копійок».

Збирають на освітянські нововведення. Почули - у Києві хочуть збільшити кількість російськомовних класів у школах. Мітингувальники диву даються — де грошей на це брати? У бюджеті ж не передбачено.

Михайло: «Доведеться ділити ті кошти, що зараз є, ще й додатково відривати від нинішніх  школярів і батьків тепер на російськомовні класи, на забезпечення підручників, на навантаження».

Про можливе навантаження для вчителів Сергій може розповісти не з чуток. Викладач інформатики просто неба зі словником перекладає план-конспект уроку.

Сергій: «Якщо з'являється російськомовний клас — кількість документації подвоюється і зарплата вчителя від цього не збільшується».

А це — умовний урок фізкультури. М'яча одинадцятикласники самі зробили. Школярам, кажуть, вони нині потрібніші, аніж перекладені підручники.

Ярина Чорногуз: «Ми потребуєм м'ячів, а не російських підручників».

У Міносвіти від імовірних нововведень відхрестились.  Переадресували до столичного управління освіти. Мовляв, усе вирішують вони та... батьки. Схочуть — будуть російськомовні класи, і не тільки.

Дмитро Табачник, міністр освіти і науки, молоді та спорту: «В будь-який клас, якщо батьки бажають, вони можуть подати заяву в школу і відкрити клас з угорською мовою, румунською і російською. Це норма закону».

Та організатори акції переконані: йдеться насамперед про класи російськомовні. А як батьки не схочуть таких у школі мати — на них можуть натиснути.

Олена, співорганізатор акції: «Шановні батьки, на вас будуть тиснути, готуйтеся. Вони будуть просити написати заяву, там, шановна, Оля, Петро, ваші діти теж російськомвні, напишіть заяву, шо вам вартує».

А щоби нововведення не ухвалили тишком-нишком, люди забажали громадського обговорення — чи потрібні російськомовні класи. Понесли у мерію таку ініціативу. Написали і у столичне управління освіти,

 

25 листопада

Інші дати
Народився Микола Пирогов
(1810, м. Москва, Росія – 1881) – видатний хірург та анатом, педагог. Засновник воєнно-польової хірургії. В розквіті творчих сил усамітнився в своєму невеликому матку «Вишня» неподалік Вінниці, де організував безкоштовну лікарню.
Розгорнути
Народився Іван Нечуй-Левицький
(1838, с.Стеблів, Черкаська область - 1918) — український прозаїк, перекладач. Автор творів «Микола Джеря», «Кайдашева сім»я»...
«Українська жизнь - то непочатий рудник, що лежить десь під землею, хоч за його вже брались і такі високі таланти, як Шевченко; то безконечний матеріал, що тільки ще жде робітників, цілих шкіл робітників на літературному полі». (Іван Нечуй-Левицький)
Розгорнути
Народився Клим Поліщук
(1891, с. Краснопіль, Житомирська область – 1937) – український письменник, публіцист, автор історичних романів «Гуляйпільський батько», «Отаман Зелений».
Розгорнути