chrome firefox opera safari iexplorer

Через негоду Україна втрачає врожаї зернових

05 липня 2011 о 15:12

За останні десять днів в Україні випала місячна норма опадів. У деяких областях — Одеській, Кіровоградській, Черкаській, Луганській та інших — їхня кількість перевищила норму вдвічі, а подекуди навіть утричі.

Про це на прес-конференції у понеділок розповів начальник Укргідрометцентру Микола Кульбіда. За його словами, затяжні дощі позначилися на зростанні та формуванні врожайності багатьох сільськогосподарських культур. Тож через негоду країна може втратити від п’яти до восьми відсотків урожаю зернових.

— Такі втрати є нормою для літнього періоду, — разом з тим зазначив начальник Укргідромтецентру і порадив не драматизувати ситуацію. Хоча, за даними директора департаменту цивільного захисту МНС Василя Квашука, лише у Чернівецькій області було знищено 600 гектарів озимої пшениці, сім гектарів цукрових буряків та майже 76 гектарів сої. Крім того, у регіоні пошкоджено 130 гектарів присадибних ділянок й розмито 10 км доріг. Під час злив, наголосив В. Квашук, близько 600 населених пунктів по всій Україні залишилися без світла.

За прогнозами Гідрометцентру, дощовий період збережеться в Україні ще кілька днів. Так, 6 липня на Прикарпатті та Закарпатті очікуються опади, які можуть призвести до паводку. На щастя, він не нестиме загрози для населених пунктів і сільськогосподарських посівів.

Температурний режим почне підвищуватися з 7-го по 17 липня й становитиме 25—30 градусів тепла, при цьому 11—16 липня в більшості регіонів температура повітря може піднятися й до плюс 35. І зрештою, комфортної погоди українці дочекаються у серпні.

Найбільше опадів випало на сході Київської області в районі Баришівки, де вони становлять 235 міліметрів проти 70 міліметрів місячної норми цього періоду.

16 березня

Інші дати
Народився Юрій Дараган
(1894, м. Єлисаветград, тепер Кіровоград - 1926) - український поет, автор збірки "Сагайдак".
Розгорнути
Народився Микола Бурачек
(1871, с.Летичів Хмельницька область – 1942) – український житвописець, театральний художник, письменник, мистецтвознавець. Присвятив себе створенню образів української природи. Активний дослідник живописної спадщини Т.Шевченка.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська
(1882, м. Харків – 1931) – українська поетеса і педагог. Авторка поетичних збірок «Туга за сонцем», «Сонце з-за хмар», «Пісня життя», «Моєму краю», «Пробудження».
Мені зрідні осяйне Чорне море: Мов океан, весела й вільна я, Із краю в край, де поле і де гори, Луна мій спів, літа душа моя. І вічно юні думи без вагання Біжать, і йдуть, і товпляться в мені, І, як орли, щезають вдалині, І в душах будять бурні хвилювання... (Христина Алчевська)
Розгорнути

Новини Дивитися всі