chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині виростили діброву з жолудів від дуба пана Енгельгардта

22 липня 2011 о 09:33

Оригінально увічнили пам’ять Тараса Шевченка його земляки на Черкащині. На малій батьківщині Кобзаря вони посадили незвичайний дубовий гай. Адже він є прямим «нащадком» того самого 500–літнього дуба, в дуплі якого малий Тарас, коли був козачком у пана Павла Васильовича Енгельгардта, ховав свої малюнки.

Лісівники Шевченківського лісництва зібрали з древнього дуба, що росте на території колишнього маєтку пана Енгельгардта в селі Будище Звенигородського району, купу жолудів i успішно виростили з них стільки юних дубків, що вистачило на цілу діброву.

«Молоді дубки, а їх близько семи тисяч, ростуть нині на площі у два гектари. Вони добре прижилися й радують око», — повідомив Василь Горда, перший заступник начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Як відомо, родина поміщика Енгельгардта Павла Васильовича входила до четвірки найбагатших сімей України. У 1833 році в Санкт–Петербурзі Тарас Шевченко написав портрет пана Енгельгардта.

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути