chrome firefox opera safari iexplorer

Нічні екскурсії львівськими музеями набувають популярності

30 липня 2011 о 14:10

У Львові щомісяця в одному із музеїв проводяться нічні екскурсії. Така практика доволі поширена у світі, а тепер прижилась і в місті Лева, стала ще однією туристичною цікавинкою. Однак, на відміну від багатьох європейських міст, де нічні екскурсії музеями безкоштовні, у Львові вони не завжди по кишені городянам. Нічні екскурсії у музеях приваблюють передусім туристів і молодих львів’ян. А ось серед музейників запанувала здорова конкуренція на оригінальні ідеї.

На нічну екскурсію в єдиному в Україні музеї зброї «Арсенал» записались понад сто відвідувачів. Вони оглянуть картину розміром майже 11 на 3 метри «Грюнвальдська битва».

Це полотно тривалий час зберігалось у музейних запасниках і лише від травня стало доступним для загального огляду. Картина написана у 1910 році художниками Зиґмунтом Розвадовським і Тадеушем Попелем до 500-річчя від часу битви військ слов’янських народів проти лицарів Тевтонського ордену.

Під час нічної екскурсії показують реконструкцію бою, розповідає заступник директора музею «Арсенал» Тарас Рудько. «Наші працівники зіграють цю битву. Ми не прагнемо тільки популяризації музею чи гонимося за відвідувачами, а передусім хочемо, щоб після роботи люди відпочили, прийшли у музей, подивились на нові експозиції, трішки урізноманітнили своє життя», – зауважує він.
Колишній міський арсенал  пам’ятка архітектури XVI століття. Це улюблений музей не лише туристів, але й львів’ян. Тут представлена зброя з 30 країн світу, зокрема, й Африки, Японії, Німеччини, Польщі, Австрії, а також живопис і скульптура. Більшість експонатів потребує реставрації.

Щороку Арсенал відвідує понад 100 тисяч людей, третина – діти. «Я часто приходжу у музей із дитиною. Бо вона краще розвивається, щось пізнає. Дивимось ось на зброю, тут автентичні речі», – поділилась враженнями одна із відвідувачок.

Нічні екскурсії у львівських музеях стають дедалі популярнішими, стверджують у відділі промоції міськради. Бо вони не тільки є туристичною цікавинкою, але й привертають увагу передусім самих львів’ян до музеїв, до цінних надбань, які зберігаються у них.

Так, відвідини у нічних сутінках  музею видатної оперної співачки Соломії Крушельницької, розташованому у її помешканні, відбувалась при свічках і музиці. Нічними львівськими вулицями мандрівку можна здійснити зі «львівськими Ромео і Джульєттою» – Міккеліні і Пелагією – і почути від них чотири легенди про кохання у Львові.

А ось нічна екскурсія Личаківським цвинтарем взагалі незвична. Бо вночі від світла лампадок і ліхтарів пам’ятники і склепи вражають ще більшою своєю красою. Така екскурсія удвічі дорожча, аніж удень, але й охочих теж не бракує. Хоча й не кожному львів’янинові по кишені заплатити 80 гривень за ці неймовірні відчуття.

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути