chrome firefox opera safari iexplorer

По Дніпру катають на старих теплоходах з п’яним екіпажем?

19 липня 2011 о 16:33

Після трагедії з теплоходом «Булгарія» на українських прогулянкових корабликах, які курсують по Дніпру, аврал: у спішному порядку дістають відсутні вогнегасники, добирають рятувальні жилети, драять палуби і ремонтують старі двигуни.

При цьому, власники корабликів офіційно говорять, що перевірок не бояться — у них і так все в порядку, пише «Сегодня». Як з´ясувалося, деякі навіть вирішили відмовитися від заробітку і не вийшли в рейс, щоб не мати справи з ревізорами.

І побоюватися за долю пасажирів є причини. «Те, що сталося на « Булгарії », цілком могло статися і у нас. Практично всі теплоходи — у приватних руках, вони відслужили свій термін — 25 років. Деякі з них вже двічі навіть відслужили, їх потрібно модернізувати. А це значить, вся начинка, включаючи двигун, повинна бути новенькою. А їх підлатають, пофарбують свіжою фарбою і знову пустять гроші заробляти. Від перевіряючої комісії легко відкупитися», — заявляє заступник глави Київської організації Спілки офіцерів України Євген Лупаков.

«А вже про те, щоб пройти медичний огляд перед виходом у рейс, і мови не йде — цього просто не передбачено. Так що екіпаж напідпитку — це не рідкість. Тим більше, що ніхто з них зараз навіть не тренується, як поводитися при аварії — вони всі гроші заробляють», — додає капітан.

Його слова підтверджує і колишній член екіпажу одного з прогулянкових теплоходів Андрій: «Я рік тому працював на такому прогулянковому теплоході. За добу ми робили по 10-12рейсов. Висадив пасажирів, підмів, набрав нових — і знову по річці. Двигун ремонтували ночами, а іноді й на ходу. Якщо є бажаючі, то беремо і більше на борт осіб на 10, а що робити? Адже це гроші. Капітан і екіпаж до вечора ледве на ногах стоять — від втоми і від випивки».

У свою чергу, судновласники і співробітники річкового порту запевняють, що все це не так. «Кожне судно проходить серйозну перевірку щороку. Починаючи з вогнегасників, рятувальних жилетів, плотів, кругів — все це здається комісії на перевірку. Медичну комісію екіпаж проходить в поліклініці водників, там довідку не купиш», — запевнив нас заступник начальника з безпеки Київського річкового порту Сергій Шеремета.

Судновласники взагалі скаржаться — їх закатували перевірками, а тому все в порядку. «Та що ви, нас так перевіряють! Члени комісії навіть під днище заглядають, запускають мотор, дивляться двигун. Так що сумнівні кораблі в рейс не виходять», — запевнили в пароплавної компанії Гідропарку.

Відзначимо, за даними Головуправління Регістру судноплавства України, середній вік вітчизняних судів — 37 років, найстаріший теплохід на Дніпрі, «Металіст», був випущений в 1956 році, зараз він на ремонті.

8 січня

Інші дати
Народився Степан Васильченко (Панасенко)
(1878, м. Ічня Чернігівської обл. - 1932) - український письменник, перекладач, журналіст, педагог. Автор книжок "Ескізи", "Оповідання", "Кармалюк", "Мужицька арихметика", "Авіаційний гурток", "На перші гулі", "Талант" та ін.
"Вільне, творче слово - це душа кожного народу, - забите було слово - і край лежав сотні років мертвою цеглиною. І я бачу, що ваше покоління оживить, підніме рідне слово на недосяжні високості... Усім треба рідним словом володіти, усі гуртом мусимо підняти його на височінь." (Степан Васильченко)
Розгорнути
Народився Степан Більський
(1866, с. Борзна, тепер Чернігівська область – 1943) – український геолог. Провадив геологічні дослідження на Житомирщині та Волині. Вікдрив родовища топазів та моріонів.
Розгорнути
Народився Гнат Юра
(1888, с. Федвар, тепер с. Підлісне Кіровоградської обл. - 1966) - український актор театру та кіно, режисер. Як мистецький керівник і режисер Київського драматичного театру ім. Франка, підготував близько 100 вистав.
Розгорнути
Народився Василь Симоненко
(1935, с. Біївці Полтавська область –1963) – український поет і журналіст, майстер ліричного вірша.
«І якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі, Стануть над тобою, листям затріпочуть, Тугою прощання душу залоскочуть. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину» (Василь Симоненко)
Розгорнути