chrome firefox opera safari iexplorer

У дерев’яну церкву на Волині влучила блискавка

19 липня 2011 о 09:55

О 01.20 19 липня у с. Клюськ Турійського району Волині від грозового розряду блискавки загорілася верхня частина куполу Церкви Пресвятої Богородиці Московського патріархату.

Про це ЗІКу  повідомили у прес-службі МНС.

О 02.30 три відділення Державної пожежної охорони пожежу ліквідували. Жертв і постраждалих немає.

Церква, у яку влучила блискавка, дерев’яна, збудована у 1913 році.

Довідка (за матеріалами «Волинь Православна»)

Село Клюськ розташоване за 7 кілометрів від районного центру смт Турійськ і за 2,5 км на північ від шосейної дороги Турійськ – Рожище.

Село є дуже давнім, перша писемна згадка про нього припадає на середину ХVI ст. Під час ревізії Луцького замку в 1545 році встановлено, що село належало землевласникові Іванові Клюському, який платив податок від 6 димарів і 8 городників.

На території села знаходиться церква Покрови Пресвятої Богородиці, будівництво якої розпочате у 1913, а завершене у 1920 році. Попередня церква, збудована у 1784 році на місці старої, знаходилась поза межами села. Частину матеріалів із старої церкви використали для будівництва нового храму. На місці старої церкви тривалий час стояв хрест, а місце цвинтаря було огороджене. Після створення колгоспу те місце переорали і зрівняли з полем.

За свідченням людей та виходячи з документальних джерел, церква була закрита лише з 1939 по 1941 рік. Весь наступний час храм був осередком віри православної для жителів навколишніх сіл та селища Турійськ.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути