chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні під Києвом стартує етнофестиваль «Жнива 2011. Весілля»

05 серпня 2011 о 12:41

З 5 по 7 серпня в селі Пирогово відбудеться Міжнародний етнографічний фестиваль «Жнива 2011. Весілля». Протягом трьох днів тут оживуть народні звичаї і традиції наших предків, гостей чекає повне занурення в аутентичну атмосферу минулого.

В числі основних фестивальних заходів:

  • жнива в супроводі аутентичних фольклорних колективів з усієї України,
  • перемелювання зерна і виготовлення муки жорнами,
  • випічка хліба;
  • традиційний обід в полі;
  • обряд традиційного українського весілля (субота, неділя), в якому зможуть взяти участь всі бажаючі.

Будуть організовані майстер-класи з ковальства, соломоплетіння, гончарства, вишивання, писанкарства та інших народних ремесел, відбудуться відкриті лекції провідних українських і зарубіжних вчених з народного художнього мистецтва, історії українського одягу, традиційного українського співу та музикування, народного світогляду, архітектури, сучасних проблем етно-культурного простору.

Гості фестивалю зможуть почути виступи кобзарів та лірників, а також познайомитися з фольклорними традиціями Польщі, Росії, Молдови і Франції.

Крім того, у дворах старовинних будинків пройдуть посиденьки зі співмами і танцями, в «Катрусиному кінозалі» можна буде побачити українські та зарубіжні етнографічні фільми і фольклорну анімацію, а маленьких гостей фестивалю чекають ігри, казки, човен-гойдалка, катання на возі по селу, виготовлення дерев'яних іграшок і ляльок-мотанок.

На етно-дискотеці вечорами виступатимуть українські, молдавські і польські етногрупи. Хедлайнер першого дня — Dj Олег Скрипка, у неділю закриє фестиваль «Топоркестра».

Традиційно пройде ярмарок виробів майстрів-ремісників і виставка старовинних речей сільського побуту.

Початок фестивалю – в п'ятницю, 5 серпня о 12:00.

У суботу і неділю фестиваль відкривається о 10 ранку і завершується пізно ввечері.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути