chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні під Києвом стартує етнофестиваль «Жнива 2011. Весілля»

05 серпня 2011 о 12:41

З 5 по 7 серпня в селі Пирогово відбудеться Міжнародний етнографічний фестиваль «Жнива 2011. Весілля». Протягом трьох днів тут оживуть народні звичаї і традиції наших предків, гостей чекає повне занурення в аутентичну атмосферу минулого.

В числі основних фестивальних заходів:

  • жнива в супроводі аутентичних фольклорних колективів з усієї України,
  • перемелювання зерна і виготовлення муки жорнами,
  • випічка хліба;
  • традиційний обід в полі;
  • обряд традиційного українського весілля (субота, неділя), в якому зможуть взяти участь всі бажаючі.

Будуть організовані майстер-класи з ковальства, соломоплетіння, гончарства, вишивання, писанкарства та інших народних ремесел, відбудуться відкриті лекції провідних українських і зарубіжних вчених з народного художнього мистецтва, історії українського одягу, традиційного українського співу та музикування, народного світогляду, архітектури, сучасних проблем етно-культурного простору.

Гості фестивалю зможуть почути виступи кобзарів та лірників, а також познайомитися з фольклорними традиціями Польщі, Росії, Молдови і Франції.

Крім того, у дворах старовинних будинків пройдуть посиденьки зі співмами і танцями, в «Катрусиному кінозалі» можна буде побачити українські та зарубіжні етнографічні фільми і фольклорну анімацію, а маленьких гостей фестивалю чекають ігри, казки, човен-гойдалка, катання на возі по селу, виготовлення дерев'яних іграшок і ляльок-мотанок.

На етно-дискотеці вечорами виступатимуть українські, молдавські і польські етногрупи. Хедлайнер першого дня — Dj Олег Скрипка, у неділю закриє фестиваль «Топоркестра».

Традиційно пройде ярмарок виробів майстрів-ремісників і виставка старовинних речей сільського побуту.

Початок фестивалю – в п'ятницю, 5 серпня о 12:00.

У суботу і неділю фестиваль відкривається о 10 ранку і завершується пізно ввечері.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути