chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві представлять оновлений 90-річний журнал «Українська культура»

08 серпня 2011 о 18:40

На честь 90-річчя відомого журналу «Українська культура» у Києві 10 серпня відбудеться презентація його оновленої версії.

Оновлений випуск буде представлено редакцією Національного газетно-журнального видавництва Міністерства культури України в руському клубі «Культ Ра». У зв'язку із презентацією редакція почала промо-кампанію «Українська культура. Будьте уважні».

У програмі презентації — виступ кобзаря Тараса Силенка, танцювальний майстер-клас від Кросна, нагородження «За внесок в українську культуру» і презентація кліпу етно-групи «Фолькнери».

Серед гостей значаться: міністр культури Михайло Кулиняк, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, Віктор і Катерина Ющенки, Олег Скрипка, Ніна Матвієнко, Лесь Подерв’янський, Марія Бурмака та інші діячі української культури.

У новій версії журналу є такі рубрики, як Етно, Визнання, Інтерв'ю, Рецензії, Міжнародні події, Думка, Події, Репортаж.

Варто зазначити, що 1 червня, з нагоди 90-річчя видання, відбулася презентація спеціального англомовного випуску журналу на відкритті українського павільйону на 54-й Венеціанській бієнале, найстаршому й одному із найпрестижніших світових арт-форумів.

«Уперше українське культурологічне видання пролунало в контексті найстаршого міжнародного арт-форуму, представляючи українську культуру як багатогранне, яскраве, актуальне в контексті світових художніх процесів явище. Журнал був одним з небагатьох видань, представлених у національних павільйонах, які представляли не тільки державну експозицію, але й культуру своєї держави в різних її проявах і альтернативних поглядах: від неконсервованого етно до нових художніх медіа», — повідомили в редакції.

Початок презентації — о 19:00, вхід за запрошеннями.

Журнал «Українська культура» видається із червня 1921 року.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути