chrome firefox opera safari iexplorer

Екологи вимагають заборонити джипінг у заповідниках

14 вересня 2011 о 15:19

Екологічна громадськість звернулася до керівництва обласних державних адміністрацій з проханням заборонити проведення джипінгу в об’єктах природно-заповідного фонду.

Зокрема, громадські організації пропонують наслідувати приклад Івано-Франківщини, яка вже видала розпорядження про заборону джипінгу, та всім ОДА видати власні розпорядження, якими заборонити проведення транспортних перегонів і масових заходів на заповідних територіях.

«За останні роки джипінг як розважальний захід отримав статус «популярного виду спорту» серед заможних українців. Зазвичай учасники змагань і організатори не усвідомлюють шкоди, яку приносять такі заходи об’єктам природно-заповідного фонду. Нерідко організатори проводять змагання, не отримуючи дозволів, або погоджують їх з лісгоспами та обласними адміністраціями, однак це не звільняє від порушень законодавства. Такі погодження є фактично абсурдними, тому що вони не підкріплені законодавчими актами та розпорядженнями, на яких мають базуватися», — зазначив заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Екологи нагадують, що проведення транспортних перегонів на заповідних територіях є порушенням чинного українського законодавства, зокрема, статей 16-17 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», статті 252 Кримінального кодексу України, Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища України», «Про Червону книгу України» та статті 6 Міжнародної конвенції про дикі види флори та фауни і середовище існування у Європі (Бернська конвенція).

До речі, саме Бернська конвенція забороняє порушення спокою диких видів у сезон розмноження.

Нагадаємо, на початку липня 2011 року відбувся джипінг-рейд «Ukraine-Trophy2011», організатори якого хвалилися тим, що маршрут проходитиме по територіям Поліського та Рівненського заповідників. Однак під тиском громадськості організатори були змушені змінити маршрут в обхід заповідників та узгодити документи з відповідними державними органами.

Після цієї екологічної акції боротьба екологів з джипінгом на заповідних територіях розгорнулася і в інших областях України.

Майя Заховайко, «Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути