chrome firefox opera safari iexplorer

На Буковині відзначать 390-річчя перемоги у Хотинській битві

13 вересня 2011 о 08:50

Наступного тижня на Буковині відзначатимуть 390-річчя перемоги у Хотинській битві. Про це УНН повідомили в прес-службі Чернівецької облдержадміністрації.

На важливості підготовки заходів до річниці перемоги у Хотинській битві наголосив сьогодні голова Чернівецької облдержадміністрації Михайло Папієв.

"Це важлива історична дата не лише для Буковини, тому в урочистостях передбачається участь гостей з-за кордону. Урядом виділено 1,5 млн грн на Хотинську фортецю, але вони будуть використані не на святкування, а вкладені у ремонтно-реставраційні роботи. Водночас, всі передбачені заходи повинні відбутися без помпезності, але на достойному рівні”, – підкреслив М.Папієв.

В рамках святкування перемоги у Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича відбудеться міжнародна конференція за участю науковців Польщі, Росії, Литви, приурочена Хотинській війні 1621 року, а 24 вересня в Державному історико-архітектурному заповіднику “Хотинська фортеця” пройдуть святкові заходи, зокрема, урочистості за участю керівників органів влади Буковини і закордонних гостей.

Крім цього, заплановані виступи мистецьких колективів краю, виставка робіт учасників міжнародного художнього пленеру “Хотин – колиска історії”, інші заходи. Загалом на відзначення ювілею перемоги у Хотинській битві передбачається витратити з обласного бюджету близько 50 тис. грн.

Раніше УНН повідомляв, що в рамках відзначення Дня незалежності України буковинська молодь розгорнула 20-метровий жовто-блакитний прапор.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...