chrome firefox opera safari iexplorer

Перетворення Підгорецького замку в ще одну владну резиденцію є неприпустимим

29 вересня 2011 о 10:31

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає неприпустимим перетворення Підгорецького замку в ще одну владну резиденцію.

Про це він сказав, коментуючи новину про те, що за дорученням Президента України В.Януковича у Кабінеті Міністрів України розглядається можливість створення урядової резиденції у Підгорецькому замку, що у Львівській області.

Як Голова Оргкомітету акції «7 чудес України», Микола Томенко зазначив, що досвід роботи акції протягом останніх років дає можливість йому стверджувати, що ідея створення урядової резиденції в Підгорецькому замку є хибною і неприпустимою.

Він наголосив, що не знає жодного прикладу, щоб президентська чи іншого статусу владна резиденція, що утримується на бюджетні кошти, забезпечила би вільний доступ громадян України, а тим більше туристів.

«Всі об’єкти з таким статусом – це закриті об’єкти з посиленою охороною та допуском лише керівників держави та їх друзів», — підкреслив він. М.Томенко відмітив, що такий підхід характеризував діяльність всіх без винятку президентів.

Водночас, Віце-спікер зазначив, що ніхто не заважає українській владі зробити добру справу і почати фінансування реставраційних робіт замку для перетворення його в справжній туристичний об’єкт історико-культурної спадщини.

Тим більше, нагадав він, що Львівщина має досвід відновлення Олеського та Золочівського замку, які знаходяться поряд та, разом з Підгорецьким замком, є складовою маршруту «Золота підкова Львівщини».

Прес-служба М. Томенка

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути